LAT FRA ENG

Vārda svētki:

Ziemassvētku gaidīšanas laiks licejā

Ziemassvētku gaidīšanas laiks licejā sākās ar skolas sapošanu svētkiem un lielās svētku egles iedegšanu Mēness ielā. Pasākumā 1.-6.klasēm  projekta “Skolas soma” ietvaros notika folkloras kopas “Grodi” muzikālais priekšnesums.

 
       
 

Pirmoreiz tika iedegta lielā svētku egle Valdemāra ielā. Skolēnu parlamenta un 7.-12.klašu pārstāvji vēlēja, lai katram izdodas piepildīt sapņus un sasniegt izvirzītos mērķus, kā arī prieku un  veiksmi.  Kopības sajūtu stiprināja ansambļa izpildītās Ziemassvētku dziesmas.

 
 

Rīgas Franču liceja skolēnu parlaments aicināja visus licejistus Ziemassvētku nedēļā “ierasties skolā, iejusties lomā”.

 

 

Jau trešo gadu skolā darbojas franču teātra pulciņš, kuru vada franču valodas skolotāja Diāna Ķezbere. Šogad jaunāko klašu skolēni varēja noskatīties 4.-5.klašu skolēnu iestudēto  izrādi  “Ceļojums uz Ziemassvētku vecīša zemi”.  Tās noslēgumā skatītāji kopā ar lugas varoņiem dziedāja franču Ziemassvētku dziesmu “Petit papa Noël”, ko visi bija apguvuši franču valodas stundās, un cienājās ar Ziemassvētku piparkūkām.

 

17.decembrī skvērā pie liceja tika iedegta viena no Rīgas Domes Ziemassvētku eglēm. Šajā pasākumā piedalījās arī mūsu skolas skolēni gan kā skatītāji, gan kā mākslinieki. Franču teātra dalībnieki kopā ar skolotāju D. Ķezberi iepriecināja visus klātesošos ar skaistu Ziemassvētku dziesmu franču valodā, par ko saņēma atzinību no pasākuma organizētājiem.

 

18. decembrī RFL 11. a klases radošā komanda aicināja uz  literārās gadagrāmatas “Ausainais” atvēršanas brīdi, kura laikā Elizabete un Mārcis pastāstīja, ko licejam nozīmē Ausainais un kā tapis šis liceja radošo literāro darbu apkopojums.  Šī gada Ausainā komanda – 11. a klases skolēni un skolotāja Inese Lāčauniece izsaka pateicību visiem licejistiem, kuru darbi kuplinājuši šī gada “Ausainā” lappuses, un īpaši latviešu valodas skolotājām Litai Silovai, Signei Ābolai, Ivetai Vīdušai, Jolantai Babrānei.  Īpašs paldies mākslinieciskās koncepcijas autorei Betijai Zvejniecei.

 
 

 

Neatņemama liceja Ziemassvētku tradīcija ir dāvanu gādāšana pansionāta “Mežciems” iemītniekiem un ikgadējais svētku koncerts vecajiem ļaudīm.

Nemēri to, cik gara ir Tava Ziemassvētku eglīte.  

Mēri to, cik mīlestības ir Tavā sirdi.

Mežciema pansionāta iemītnieki un vadība no visas sirds pateicas visām Rīgas Franču liceja skolēnu ģimenēm par lielo atbalstu un sarūpētajām Ziemassvētku dāvanām, kā arī par skaisto koncertu, kuru sniedza 5.-9.klašu meiteņu koris.

 
 

Par tradīciju ir kļuvis arī “Ziemassvētku jampadracis” – sporta spēles 3.-4.klasēm. Šogad to organizēja sporta skolotāji Mārcis Pliens un Gita Pērkone. 3.klašu grupā pirmo vietu ieguva 3.b klase, bet 4.klašu grupā 1.vietu ieguva 4.b klase.

     

Ziemassvētku nedēļa noslēdzās ar 5.-9.klašu meiteņu kora un  jauktā kora “Mēs lidosim…” koncertu “Ziemassvētku pasts” 7.-9.klasēm un 10.-12.klasēm . Tajā smilšu kino māksliniece Guna Miķelsone uzbūra kora dziedāto dziesmu ainas. Koncerts notika ar projekta “Skolas soma” finansiālu atbalstu.