LAT FRA ENG

Vārda svētki:

“Tavas pilsētas grāmata”

Kopš 13. februāra Rīgas Franču liceja 5. C klase kopā ar audzinātāju Lanu Bikavnieci piedalās Lielbritānijas mākslinieku Endija Fīlda un Bekijas Dārlingtones projektā “Tavas pilsētas grāmata”, kuru rīko Latvijas Jaunā teātra institūts.

“Tavas pilsētas grāmata” ir daļēji izdomāts un daļēji reāls pilsētas ceļvedis, kuru kopīgi veido aptuveni 200 skolēni no vairākām Rīgas rajonu skolām. Tā iecerēta kā sociālo iesaisti veicinoša prakse, kurā tiek radīts galvenokārt pieaugušo auditorijai paredzēts izdevums, kas ļauj ieraudzīt un piedzīvot pilsētu caur tās jaunāko iedzīvotāju acīm.

Ar dažādu spēļu, vingrinājumu un radošu uzdevumu palīdzību skolēni pastāsta par viņuprāt svarīgākajiem apskates objektiem savā apkaimē, nosauc aizraujošākās, garlaicīgākās un biedējošākās vietas, rada pilsētai jaunus karogus un ģerboņus, veidos skulptūras cilvēkiem, kuri, viņuprāt, ir pelnījuši ievērību, kā arī izstrādā jaunus pastaigu maršrutus, lai iepazīstinātu pieaugušos ar vietām, kuras viņi paši nav pamanījuši un pat nemēģina pētīt.

Bērnu atbildes un ierosinājumu tiks apkopoti bērnu redakcijas komandas sastādītā un profesionāli ilustrētā grāmatā, kuru kā ceļvedi varēs izmantot gan vietējie iedzīvotāj, gan pilsētas viesi, lai paplašinātu zināšanas par Rīgu un iesaistītos sarunā par to, kādu vērtību un nozīmi lietām apkārtējā vidē piešķir pieaugušie, bet kādu – bērni. Grāmata ļauj pārvērtēt, kuri tad ir tie svarīgākie stāsti, kas veido mūsu priekšstatu par šo pilsētu. Kurš no mums nolemj – ko pilsētā ir vai nav vērts redzēt?

Ceļvedis “Rīgas grāmata” atklāšanās svētki paredzēti 2023. gada septembrī Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” norises laikā. Pirmā šī projekta grāmatas versija tika izveidota 2021. gadā Senthelensā (Lielbritānijā), iegūstot Liverpūles pilsētas reģiona godalgu kā ietekmīgākais izglītības veicināšanas projekts.