LAT FRA ENG

Vārda svētki:

SVEICAM!

Rīgas Franču liceja komanda “4 riepas + 1 rezervē” ir ieguvusi 1.vietu Rīgas reģiona pusfināla konkursā “Gribu būt mobils”. Rīgas reģiona pusfināla rezultāti pieejami te: https://gribubutmobils.lv/pusfinala-rezultati/

Lai veicas finālā!

Rīgas Franču licejs 2022. gadā startēja starptautiskajā tehnoloģiju konkursā “Ventspils IT izaicinājums”.

2022.gada izskaņā notika jau septītais “Ventspils IT izaicinājums”, kurā piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komandas. Sacensību mērķis ir veicināt skolēnu interesi par tehnoloģijām un dot iespēju demonstrēt savas zināšanas un prasmes eksaktajās zinātnēs. 2022.gada izvēlētais temats – “eksperimenti”. Sacensības norisinājās vecuma grupās. A grupā (1.-3.kl.) startēja 61 komanda no visas Latvijas, no kurām tikai 10 labākās tikās finālā. Rīgas Franču liceju A grupas finālā pārstāvēja 2 komandas: “Trīs Einšteines” (Laura Brante, Adrija Dombrovska, Aurēlija Kalāne no 3.a)  un “Pokemoni” (Manfreds Šveiduks, Jēkabs Grīnfelds un Marko Kairišs no 2.b). Fināla ietvaros skolēniem un pavadošajām skolotājām bija iespēja baudīt izglītojošu programmu, kas ietvēra ekskursijas, radošās darbnīcas, konkursa fināla kārtas uzdevumu izpildi un svētku ballīti. Mēs ļoti lepojamies ar skolēnu panākumiem! Apsveicam ar nokļūšanu Top10!

Sirsnīgi apsveicam skolotāju Mārīti Ogorodnikovu, kas izcīnīja īpašo skolotāju balvu!

Paldies skolotājai Vitnijai Kokorevičai par komandu sagatavošanu. 

Sveicam!

Starptautiskajā loģikas, algoritmu konkursā “Bebr[a]s 2023” RFL finālā pārstāvēja 3 skolēni. Jānis Misiņš (8.b) ieguva 6.vietu Latvijā (7.-8.klašu grupā), Mārtiņš Zakulis (5.b) ieguva 13.vietu Latvijā (5.-6.klašu grupā) un Ete Milaševica (4.b) 11.vietu Latvijā (4.klašu grupā). Konkurence šajā konkursā ir ļoti liela. Liels prieks un lepnums par skolēnu izcilajiem sasniegumiem!

Paldies skolēniem un viņu vecākiem par atsaucību un ieguldīto darbu!

Matīss Leitāns  Rīgas 4. atklātajā matemātikas konkursā 3.klasei ir ieguvis atzinību.

Konkursā “Radošais intelektuālis” RFL komanda –  Laura Kromāne (4.b) un Lote Vēvere (4.d) –  ieguva simpātiju balvu. 

Meitenes izstrādāja divus radošos uzdevumus –  mācību video un zināšanu pārbaudes testu ar pašu zīmējumiem – par izgudrojumiem un patentiem.  Paveiktais darbs  ir lielisks materiāls 4.- 6.klašu skolēniem, lai izprastu intelektuālā īpašuma nozīmi, uzzinātu ko jaunu par patentiem un autortiesībām, lai rosinātu skolēnu interesi par intelektuālā, īpaši rūpnieciskā īpašuma nozīmi.

Konkursā piedalījās 51 komanda no visas Latvijas. Laureāti tika aicināti š.g. 30. novembrī Rīgas motormuzejā uz svinīgo pasākumu, kur 9 labākās komandas sacentās par dažādām balvām. Mūsu komanda bija jaunākā starp visiem laureātiem. 

Paldies meitenēm un skolotājai Vitnijai Kokorevičai par ieguldīto darbu! 

Rīgas Franču licejs 2021. gadā startēja starptautiskajā tehnoloģiju konkursā “Ventspils it challenge”.

Konkursā piedalījās 352 komandas, no kurām 64 tikās finālā. 

Lepojamies, ka komanda “Datoriķes” (A grupā) un komanda “Team Wood” (B grupā) piedalījās finālā.

“Datoriķes” Sofija Maruta Tālante, Monta Kalderauska un Lote Vēvere (3.d klase) Latvijā ieguva 3.vietu un 400 eiro naudas balvu.  (A grupā pavisam startēja 63 komandas.)

“Team Wood” Leino Šēnknehts-Leikums un Jēkabs Vītoliņš (4.d klase)  Baltijā ieguva 9.vietu (Šajā grupā startēja 153 komandas).

Skolotāju konkursā naudas balvu ieguva datorikas un programmēšanas skolotāja Vitnija Kokoreviča. 

 Konkursa apraksts un rezultāti: http://ventspilsitc.com/news/the-winners-of-contest-ventspils-it-challenge-2021-announced/

Turpināsim izzināt tehnoloģiju pasauli!

Loģikas un algoritmiskās domāšanas konkurss “Bebr[a]s”

128 Rīgas Franču liceja 5. – 6. klašu skolēni piedalījās loģikas un algoritmiskās domāšanas konkursā «Bebr[a]s». Kopā piedalījās 19 550 skolēnu. 6.a klases skolēns Mārtiņš Bībers uzstādīja skolas rekordu, iegūstot 100 punktus no 120. 2. labākais skolēns RFL šajā grupā: Miķelis Zalāns (5.b). 3. labākā skolniece RFL šajā grupā: Agate Regža (6.a).
64 skolēni startēja 7. – 8. klašu grupā. Apsveicam Annu Krieviņu (7.b) ar vislabāko rezultātu RFL šajā grupā.

MALAČI!

Starptautiskais konkurss
“Ventspils IT challenge”

Šogad notika jau ceturtais “Ventspils IT izaicinājums”, kurā piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas komandas. Sacensību mērķis ir veicināt skolēnu interesi par tehnoloģijām un dot iespēju demonstrēt savas zināšanas un prasmes radošā tehnoloģiju lietošanā. Kopā sacensībās startēja 2132 dalībnieku – 533 komandu, no kurām tikai 64 labākās tikās finālā, kas norisinājās Ventspilī. Rīgas Franču liceju finālā pārstāvēja 3 komandas: “Mainkrafteri” (Marks Gustavs Novikovs 2.c, Mārtiņš Babrāns 2.b, Mārtiņš Zakulis 2.b), “I.T. duo imperatori” (Renārs Ločmelis 3.b, Emīls Gailītis 3.b, Artūrs Vītums 3.b) un “Urķieši” (Elīza Pētersone 5.b, Jānis Misiņš 5.b, Indriķis Nuķis 4.a). Fināls norisinājās no 13. līdz 15. novembrim (3 dienas), kurās bērniem bija iespēja baudīt izglītojošu programmu, kas ietvēra: ekskursijas, radošās darbnīcas, konkursa fināla kārtas uzdevumu izpildi, svētku ballīti, pastaigas pa skaisto Ventspili un daudz ko citu.

Komandas – “Mainkrafteri” un “I.T.duo imperatori” konkurēja 1.-3. klašu grupā. “Mainkrafteri” ieguva 4. vietu, bet “I.T. duo imperatori” 8.vietu Latvijā.

Komanda “Urķieši” konkurēja ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas skolēniem 4.-6. klašu grupā un ieguva 5.vietu.

Ļoti lepojamies, ka finālā mūsu komandas rādīja lielisku veikumu! Apsveicam! Paldies skolēniem par degsmi, ieinteresētību, centību, vēlmi izzināt mūsdienu tehnoloģijas un spēt pierādīt sevi ļoti augstā līmenī, konkurējot ar citu valstu skolēniem. Paldies vecākiem par atbalstu! Paldies datorikas un programmēšanas skolotājai Vitnijai Kokorevičai par ieguldīto darbu.

Apsveicam skolotāju Vitniju Kokoreviču ar uzvaru skolotāju konkursā, kas norisinājās “Ventspils IT challenge” ietvaros. Urā!

Rīgas Franču liceja šaha olimpiāde

6.martā pirmo reizi notika Rīgas Franču liceja šaha olimpiāde, kurā piedalījās 44 dalībnieki no 1. līdz 6.klasei. Olimpiādi organizēja un vadīja šaha treneris Viesturs Kapče.

Laureāti: 
1.– 4.klašu grupā 
Aleksandrs Slūtiņš 
Katrīna Sļivkina 
Kristers Auziņš 
Laima Balcere 
Miķelis Vingris 
Regīna Greidāne 
Renārs Mūzis

5. – 6.klašu grupā 
Anna Krieviņa 
Ernests Andrejs Lauciņš 
Ralfs Pantelis 
Roberts Peičs

Skolas šaha olimpiādes uzvarētājistartēs Latvijas Skolu skolēnu šaha olimpiādes reģionālajā finālā

18.03.2019.

Apsveicam!

5.februārī tika atzīmēta “Vispasaules drošāka interneta diena 2019”, kuras ietvaros visā Latvijā noritēja daudz dažādu pasākumu.

Vislatvijas “Vaifija spēles” turnīrā uzvarēja un par gudrāko un zinošāko interneta lietotāju starp 3.-4.klašu skolēniem Latvijā tika atzīta Rīgas Franču liceja 4. klases skolniece Elēna Bankova.

Rīgas Franču licejs ir PAR DROŠU INTERNETU!

Paldies visiem iesaistītajiem un organizatoriem! Īpašs paldies Kristīnei Cimdiņai, Evi Dagai – Krūmiņai, Inesei Albrektei, Evijai Ringačai, Lanai Bikavniecei, Irai Krēsliņai un Vitnijai Kokorevičai.

Daļa attēlu iegūti no publikācijas saitē: https://drossinternets.lv/lv/posts/view/vislatvijas-vaifija-speles-turnira-uzvar-rigas-francu-liceja-skolniece

10.02.2019.

Sofija Ponomarjova (6.c), startējot š.g. konkursa “Bebr[a]” (5.-6.klašu grupā) finālā, ieguva 9. vietu 3260 bērnu konkurencē. Konkursa uzdevumi mudināja izmantot loģisko un algoritmisko domāšanu, lai atrisinātu aizraujošus uzdevumus.

Konkursā piedalījās gandrīz 18 000 skolēnu no visas Latvijas, no tiem 3260 5.-6. klašu grupā. 100 spēcīgākie tikās finālā, kur atbilstošā vecuma grupā, pierādīja sevi.

Paldies datorikas un programmēšanas skolotājai Vitnijai Kokorevičai par ieguldīto darbu!

28.01.2019.

Sofija Ponomarjova, startējot 2018. gada konkursā “Bebr[a]” (5.-6.klašu grupā), iekļuvusi TOP 20, nodrošinot savu vietu 2.kārtā.

Paldies datorikas un programmēšanas skolotājai Vitnijai Kokorevičai par ieguldīto darbu!

03.12.2018.

Matemātikas konkursā «MMC- Pangea» 2.a klases skolnieks Indriķis Nuķis ieguva sudraba medaļu.

Paldies skolotājai Mārai Kalniņai.