LAT FRA ENG

Vārda svētki:

RTU skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursā 2. un 3. vietu ieguva RFL 12.c klases audzēkņi

«Apollo», dzive@apollo.lv pirmdiena, 2014. gada 31. marts
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursā «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!»  2. vietu un 600 eiro ieguva Rīgas Franču liceja komanda par gaismas piesārņojuma problēmu pētījumu. Bet 3. vietu un 300 eiro ieguva Rīgas Franču liceja otra komanda, kas piedāvāja risinājumu, kā cilvēka kustības izmantot elektrovelosipēda akumulatora uzlādēšanai.

Žūrija vērtēja arī konkursa dalībnieku individuālo sniegumu eksakto zinātņu testā un budžeta vietas RTU nolēma piešķirt Madarai Bērziņai un Annijai Admidiņai no Talsu Valsts ģimnāzijas, Kristenam Kantānam no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Dāvim Vēverim no Cesvaines vidusskolas, Beātei Jurševskai un Viktoram Edgaram Vīgantam no Rīgas Franču liceja.
«Pozitīvi, ka skolēni veic pētījumus, kas orientēti uz pielietojumu,» saka žūrijas komisijas priekšsēdētājs RTU asociētais profesors Jurģis Poriņš. Bet RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis akcentē, ka «tik izcila snieguma nebūtu bez skolotāju entuziasma». Konkursa finālā piedalījās komandas no Cesvaines vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Rēzeknes 6. vidusskolas, Rīgas Franču liceja, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas un Talsu Valsts ģimnāzijas. Konkursā tika pasniegta arī «National Geographic Latvija» balva — pusgada abonements, ko saņēma komandas no Gulbenes, Cesvaines un Rēzeknes.
Konkurss notiek deviņus gadus, un to organizē RTU Komunikācijas un mārketinga departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm. Šogad tika iesūtīti 40 zinātniskās pētniecības darbi.
rtu_zpd1

rtu_zpd2

Sveicam mūsējos!