LAT FRA ENG

Vārda svētki:

Rīgas Brīvostas konkurss “Osta pilsētai 2017”

Arī šajā mācību gadā RFL skolēni piedalījās konkursā “Osta pilsētai 2017”, ko  katru rudeni organizē Rīgas Brīvosta. Konkursa mērķis ir radīt oriģinālas un radošas vizualizācijas vai īsfilmas, kas būtu izmantojamas Rīgas brīvostas ārējā komunikācijā, kā arī stimulēt jauniešu interesi un izpratni par modernas ostas darbību un tās nozīmi pilsētas attīstībā. Konkursā dalībniekiem vajadzēja iesniegt  radošos darbus, kas atainotu viņu unikālo skatījumu uz Rīgas ostu. Vidusskolēni veidoja  īsfilmu, bet pamatskolēni – zīmējumu vai fotogrāfiju.

13.decembrī  Rīgas Brīvostas pārvaldes telpās notika radošo darbu konkursa „Osta pilsētai 2017” fināls jeb skolēnu sagatavoto darbu izstādes atklāšana.

Uzvarētājus divās kategorijās – pamatskolas un vidusskolas audzēkņu vidū – noteica ar interaktīva balsojuma palīdzību sociālajos tīklos Facebook un Instagram, kur ikviens interneta lietotājs varēja paust atbalstu savam favorītam. Fināla pasākumā tika pasniegtas arī trīs specbalvas. Šajā kategorijā savus favorītus izvēlējās trīs sabiedrībā zināmi un cienījami eksperti.  Fotogrāfijas vērtēja fotogrāfs un RISEBA pasniedzējs Jānis Deinats, video vērtēja  režisors Ivars Zviedris un zīmējumus – gleznotāja, multimāksliniece Elita Patmalniece.

Kopumā konkursam tika iesniegti 69 pieteikumi un 32 darbi no mācību iestādēm visā Latvijā. Finālam un balsošanai sociālajos tīklos kvalificējās 15 īsfilmas (2  bija no Rīgas Franču liceja), 7 zīmējumi (2 no RFL) un 9 fotogrāfijas / foto kolāžas, ko iesnieguši jaunieši no Rīgas, Liepājas, Bauskas, Ogres, Ventspils un Jelgavas.

No Rīgas Franču liceja konkursā piedalījās 11.a klases skolēni Anna Lūse un Dāvids Grasmanis, 8.b klases skolniece Anna Lasmane, 9.a klases skolniece Patrīcija Jukša. Skolēniem bija iespēja piedalīties ekskursijā Rīgas Brīvostā, kā arī  konkursa fināla svinīgajā pasākumā.
Šogad konkurence bija ļoti liela, un, kaut gan galveno balvu RFL šoreiz  nesaņēma,  ir gūta vērtīga konkursu pieredze.

Konkursa “Osta pilsētai 2017” konsultante,  ekonomikas un sociālo zinību  skolotāja Diāna Berga.