LAT FRA ENG

Vārda svētki:

RFL – Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola

 

Rīgas Franču licejs sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju (EPIB) Latvijā sāk programmu “ Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola”.

 

Tās mērķis ir jauniešos veicināt apziņu par sevi kā nozīmīgu Eiropas Savienības daļu, rosināt izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivēt līdzdarboties.

Programma paredzēta 9.-12. klašu audzēkņiem. Programmas pirmais posms Latvijā norisinās no 2017.gada 17.februāra līdz 31.maijam. Tā kā šis ir ilgtermiņa projekts, tad nākamais “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” posms sāksies 2017.gada rudenī un noslēgsies 2018. gada pavasarī.

Domājams, programma jauniešiem sniegs pieredzi un zināšanas, spējas uzklausīt viedokļus un diskutēt, kā arī izprast, ka neviena diskusija nevar būt bezgalīga, un atšķirt objektīvus argumentus no emocionāliem – vienmēr saglabājot virzienu uz rezultātu, jo politikas veidošanas galvenais uzdevums ir spēja pieņemt lēmumus.

Par programmu “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas”. Skolas no visas Latvijas var iesūtīt pieteikumu dalībai un pieteikt skolotāju. Programmas ietvaros skolas, izmantojot piedāvāto atbalsta sistēmu, stiprinās ES tematikas klātbūtni formālajā izglītībā.

Pirmajā tikšanās reizē “vēstnieki” kopā ar ekspertiem analizēja jaunākos pētījumus par jauniešu līdzdalību un attieksmi pret Latviju un ES, iepazinās ar konkrētiem, praktiskiem jauniešu līdzdalības mehānismiem, praktiski darbojās ar speciāli programmai sagatavotajiem mācību materiāliem un  metodēm, kā mācīt par ES jauniešiem saistošā veidā, kā arī izstrādāja scenārijus Eiropas dienas norisei Latvijā.