LAT FRA ENG

Vārda svētki:

RAIŅA UN ASPAZIJAS MUZEJU ATJAUNOŠANAS PROJEKTA PUBLICITĀTES PASĀKUMS RĪGAS FRANČU LICEJĀ

29. aprīlī Rīgas Franču licejā notika Raiņa un Aspazijas muzeju atjaunošanas projekta un abiem dzejniekiem veltītas īsfilmas “Aspazija un Rainis. Laikarits” prezentācija. Filmas scenārija autore ir literatūrzinātniece un skolotāja Lita Silova, mākslinieks – Kaspars Groševs.

Īsfilmā ar zīmīgām, mērķtiecīgi atlasītām detaļām raksturots abu dzejnieku dzīves un daiļrades ceļš. Filma ir latviešu valodā ar subtitriem angļu, franču, vācu un krievu valodā, un tā būs skatāma četros Memoriālo muzeju apvienības Raiņa un Aspazijas muzejos – Raiņa muzejā “Tadenava”, Raiņa muzejā “Jasmuiža”, Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā un Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros.

Divpadsmito klašu skolēni aizrautīgi iesaistījās  nodarbībā, ko vadīja Raiņa un Aspazijas muzeja vecākais eksperts Jānis Zālītis un muzejpedagoģe Ieva Aizpure. Skolēnu plašās zināšanas par abiem dzejniekiem un atraktivitāte tika atalgota ar  “Aspasia”  kārumiem.

Pasākumā piedalījās arī VAS “Valsts nekustamie īpašumi” attīstības projektu vadītājs Ģirts Kindzulis un Raiņa un Aspazijas muzeja vadītāja Zanda Rozenberga.