LAT FRA ENG

Vārda svētki:

Lepojamies!

Marta Marija Mediņa izcīnīja 2. vietu meiteņu badmintona dubultspēlēs Latvijas U-15 čempionātā 2020 Talsos. Marta Latvijas čempionātā pārstāvēja Rīgas pilsētu un BJC ”Daugmale”.

Olimpiskā diena

Tradicionālā Olimpiskās dienas rīta vingrošana šogad notika neierasti – skolēni vingroja mācību kabinetos kopā ar priekšmetu skolotājiem.

Savukārt 8. – 9. klašu zēnu  un 10. -12. klašu zēnu un meiteņu komandas piedalījās Rīgas pilsētas Olimpiskās dienas strītbola sacensībās Grīziņkalnā.

Lepojamies ar sportistu sasniegumiem!

Rīgas Franču liceja 10.-11. klašu meitenes Vidzemes priekšpilsētas sacensībās florbolā ieguva 2.vietu.
Komandā spēlēja:

Alma Štēbele, 11.a
Frančeska Bindere, 11.a
Amanda Veidere, 11.c
Patrīcija Jukša, 11.c
Krista Zaķe, 10.b
Beāte Feldmane, 10.c
Alise Eksta, 10.c

Rīgas Franču liceja 7. klašu zēnu komanda izcīnīja 3. vietu Vidzemes priekšpilsētas sacensībās florbolā.
Komandā spēlēja:

Toms Tolmanis, 7.a
Rafaels Purviņš, 7.a
Renārs Kudiņš, 7.a
Kristofers Šveds, 7.a
Marks Jirgensons, 7.b
Oto Krāsons, 7.c
Frīdrihs Liepiņš, 7.b

Vidzemes priekšpilsētas sacensībās basketbolā 8.- 9.klasēm RFL  puišu komanda  izcīnīja 3.vietu.

Komandā spēlēja:
Teodors Liepnieks, 7.b Artūrs Lazdiņš, 7.b Mikus Bērziņš, 7.c Dāvis Kilēvics,8.c Miķelis Miķelsons, 8.b Fricis Augusts Ripa, 9.c Niks Zemītis, 9.c Lukass Roberts Kellijs, 9.b Kristers Rūmnieks, 9.b Svens Prāve, 9.a

Olimpiskā diena

Rīgas Franču licejā gan mazi, gan lieli piedalījās dažādos sporta pasākumos olimpiskās dienas ietvaros: rīta vingrošana, sporta spēles, strītbola sacensības.
Rīgas pilsētas Olimpiskās dienas strītbola sacensībās Grīziņkalnā Rīgas Franču liceja meitenes izcīnīja 3.vietu.

Komandā spēlēja:

1. Amanda Bagucka, 9.c
2. Krista Zaķe ,10.b
3. Jete Nulle, 12.c
4. Anita Miķelsone, 12.c

Mēs par aktīvu dzīvesveidu!

Lepojamies!

Rīgas Franču liceja 6.-7.klašu zēnu komanda Vidzemes priekšpilsētas futbola
sacensībās izcīnīja 1.vietu!

Komandā spēlēja:

1. Toms Tolmanis 7.a
2. Renārs Kudiņš 7.a
3. Kristofers Šveds 7.a
4. Rafaels Purviņš 7.a
5. Ričards Bērziņš 7.b
6. Marks Melbārdis 6.a
7. Henrijs Gulbis 6.b
8. Pēteris Palameiks 6.c

Sporta dienas 2019

10. un 12. septembrī
Rīgas Centra sporta kvartālā notika Rīgas Franču liceja 7.- 8.klašu un 9.- 12.klašu
sporta dienas. Skolēni sacentās dažādos sporta spēļu turnīros: tautas bumbā,
dvieļbolā, futbolā, frisbijā, mini handbolā un virves vilkšanā. Sacensības
izvērtās ļoti spraigas un interesantas gan pašiem dalībniekiem, gan
līdzjutējiem. 11. -12.klašu spraigajās cīņās trīs komandas ieguva pilnīgi
identisku punktu skaitu, tāpēc tiesneši piešķīra iespēju katrai uzvarētāju
klasei ceļojošo kausu glabāt 3 mēnešus.

Par skolas sporta dienu ceļojošo kausu
īpašniekiem kļuva:

7.klašu grupā – 7.a klase;
8.klašu grupā – 8.d klase;
9.-10.klašu grupā – 10.b klase;
11. -12.klašu grupā – 12.b  (kausu glabā no
septembra līdz novembrim); 12.c (kauss 
piešķirts no decembra  līdz
februārim);11.c ( kausu glabā no marta līdz maijam).

Paldies klašu audzinātājiem un pavadošajiem
skolotājiem, kā arī tiesnešu komandai!

Interešu izglītība 2019./2020.m.g.

  • 1.- 2. klašu skolēniem HANDBOLS, trenere Gita Pērkone
  • 3.- 4. klašu skolēniem VISPĀRĒJĀ FIZISKĀ SAGATAVOTĪBA, treneris Mārcis Pliens
  • 9.- 12. klašu skolēniem VOLEJBOLS, treneris Ainārs Tomašs

Karatē sportistam Robertam Puķem trešā vieta Pasaules Jaunatnes līgas posmā

Latvijas karatē cīkstonis un Rīgas Franču liceja 5.a klases skolnieks Roberts Puķe aizvadītajā nedēļas nogalē Kiprā izcīnīja trešo vietu Pasaules Jaunatnes līgas pirmajā posmā. Jaunatnes līgā šogad būs četri etapi. Pirmajā posmā Limasolā sacentās aptuveni 60 valstu sportisti (1500 dalībnieki). Roberts godalgoto vietu ieguva U14 grupā – svarā līdz 45 kilogramiem (45 sportistu konkurencē), kopumā aizvadot 5 cīņas un zaudējot tikai Azerbaidžānas pārstāvim, kurš kategorijā ieguva zelta medaļu. 09.05.2019.

Rīgas 22. skolēnu spēlēs piedalījās Rīgas Franču liceja 8.-11.klašu komanda.

Par čempioniem U-16 grupā 3×3 basketbolā kļuva
Edgars Vanags, 9.c, Kristaps Vanags, 9.c, Nils Baumeisters, 8.c

Sudraba godalgas pludmales volejbolā ieguva
Krista Paegle, 10.c, Beāte Bane ,11.b, Dāvis Gustavs Dzirkalis, 11.c, Rūdolfs Stankevičs, 11.c, Erlends Oto Putniņš,11.c

Rīgas Franču liceja 11.klašu zēni izcīnīja 3.vietu Rīgas izglītības iestāžu atklātajās sacensībās handbolā.

Komandā spēlēja:

Rūdolfs Andersons, 11.b
Antonio Enriko Vincjuns, 11.b
Dāvis Gustavs Dzirkalis, 11.c
Dāvids Rūdolfs Līksnītis, 11.c
Artūrs Sviķis, 11.c

Sasniegumi Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivālā Ērgļos

7.b klases skolniecei Tīnai Namsonei 1.vieta kalnu slēpošanas sacensībās.

8.a klases skolniecei Patrīcijai Elizabetei Sniķerei 1.vieta slidošanas sacensībās.

01.03.2019.

Apsveicam 10. – 12.klašu skolēnus par izcīnīto 2.vietu Rīgas pilsētas finālsacensībās volejbolā!

 Komandā spēlēja:

Rūdolfs Stankevičs, 11.c

Dāvis Dzirkalis, 11.c

Leo Krugļikovs, 11.c

Erlands Putniņš, 11.c

Artūrs Sviķis, 11.c

Atis Pāvilsons, 12.b

Marts Vanags, 11.c

Vidzemes priekšpilsētas sacensībās basketbolā 10.- 12. klašu meitenes izcīnīja 2.vietu!

Komandā spēlēja

  1. Amanda Bagucka, 8.c
  2. Anete Mūrniece, 9.c
  3. Amanda Kalneniece, 11.a
  4. Adrija Alondere, 11.a
  5. Jete Nulle, 11.c
  6. Anita Miķelsone, 11.c
  7. Paula Bagucka, 12.c

01.02.2019.

Vidzemes priekšpilsētas sacensībās basketbolā 8.- 9. klašu puiši  izcīnīja 3.vietu!

Komandā spēlēja

  1. Svens Prāve, 8.a
  2. Kristers Rūmnieks, 8.b
  3. Lukass Roberts Kellijs, 8.b
  4. Fricis Ripa, 8.c
  5. Niks Zemītis, 8.c
  6. Edgars Bērziņš, 9.c
  7. Edgars Vanags, 9.c
  8. Kristaps Vanags, 9.c

                                                                                              

Vidzemes priekšpilsētas sacensībās basketbolā  10.- 12. klašu jaunieši  izcīnīja 3.vietu!

Komandā spēlēja

  1. Edgars Vanags, 9.c
  2. Kārlis Daga Krūmiņš, 10.c
  3. Miks Auziņš, 10.c
  4. Rauls Buls, 10.c
  5. Toms Liepiņš, 10.c
  6. Everts Ramza, 11.c
  7. Edvards Mežulis, 12.a
  8. Krists Ratseps, 12.b
  9. Sandis Antoms, 12.b
  10. Aleksis Emsiņš, 12.b
  11. Kristers Vekmanis, 12.c

01.02.2019.

10.- 12. klašu puiši kļuvuši par Vidzemes priekšpilsētas čempioniem volejbolā!

Komandā spēlēja:

Dāvis Dzirkalis, 11.c; Leo Krugļikovs,11.c; Erlands Putniņš, 11.c; Rūdolfs Stankevičs, 11.c; Artūrs Sviķis, 11.c; Marts Vanags, 11.c ; Kārlis Vēliņš, 11.c; Atis Pāvilsons, 12.b

                                                                                                                    12.10.2018
RFL 6.-7. klašu zēnu komandas futbolisti Vidzemes priekšpilsētas sacensībās izcīnīja 3.vietu.

Komandā spēlēja:

  1. Rihars Bisters 7.a
  2. Ralfs Velmers 7.d
  3. Klāvs Smildziņš 7.c
  4. Jēkabs Tirāns 7.c
  5. Otto Stariņš 7.c
  6. Toms Tolmanis 6.a
  7. Kristofers Šveds 6.a
  8. Renārs Kudiņš 6.a
  9. Hugo Jesse 6.b

20.09.2018.

RFL 10. klašu puišu komanda  izcīnījusi 3.vietu Rīgas atklātajā čempionātā handbolā 10.-12. klasēm

Komandā spēlēja

Kristers Krišs Bērziņš, 10.c
Dāvis Gustavs Dzirkalis, 10.c
Dāvids Rūdolfs Līksnītis, 10.c
Artūrs Sviķis, 10.c
Kārlis Kristofers Vēliņš, 10.c
Antonio Enriko Vincjuns, 10.b
Dmitrijs Černobrovkins, 10.b

 
10.-12. klašu meiteņu komanda izcīnījusi 2. vietu  Vidzemes priekšpilsētas florbola sacensībās

Komandā spēlēja
Annija Libermane, 10.c
Džeina Dombrava, 11.b
Letīcija Barbara Klaiva, 12.a
Edīte Mitrevica, 12.a
Sabīne Siliņa, 12.a
Katrīna Līksnīte, 12.c

 

 

Noslēgusies viena no visu laiku karstākajām VEF Rīgas skolu superlīgas sezonām!

2018.gada februārī Daugavas Sporta namā 7 labākās Rīgas vispārizglītojošās skolas sacentās par basketbola sezonas galvenajām trofejām. 🏆

Liceja meiteņu komanda sīvā cīņā ar Rīgas 47.vidusskolu ieguva godpilno 4.vietu, trešo gadu pēc kārtas esot starp 4 labākajām Rīgas skolu komandām.

Meiteņu komandā spēlēja Paula Bagucka, Jete Nulle, Anna Āboltiņa, Marta Pērkone, Beāte Brante, Katrīna Karele, Anete Mūrniece, Amanda Bagucka un Flēra Vinerte.

Cīņā par 3.vietu produktīvāko sniegumu nodemonstrēja

Jete Nulle -13punkti +13atlecošās bumbas+ 3 rezultatīvas piespēles,

Anna Āboltiņa – 12punkti + 8 atlecošās bumbas,

Beāte Branta – 6 punkti + 9 atlecošās bumbas + 3 rezultatīvas piespēles.

Čempionāta simboliskajā pieciniekā tika iekļauta Jete Nulle.

Izcilu sniegumu parādīja RFL zēnu komanda, fināla spēlē ar rezultātu 97: 68  pārspējot Rīgas Valsts 3.ģimnāziju un iegūstot zelta medaļu! 

Zēnu komandā spēlēja Jānis Gertners, Kristers Vekmanis, Edvards Mežulis, Sandis Antoms, Krists Ratseps, Aleksis Emsiņš,  Everts Ramza, Arturs Āboltiņš, Kārlis Daga-Krūmiņš, Kārlis Vēliņš, Atis Pāvilsons, Roberts Bērziņš.

Finālspēlē produktīvāko sniegumu nodemonstrēja

Edvards Mežulis – 27 punkti + 21 atlecošā bumba + 7 rezultatīvas piespēles,

Roberts Bērziņš – 27 punkti + 8 atlecošās bumbas + 5 rezultatīvas piespēles,

Jānis Gertners – 16 punkti +12 atlecošās bumbas +4 bloķēti metieni.

Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju (MVP) tika atzīts Everts Ramza.

Par fināla vērtīgāko spēlētāju (MVP) tika atzīts Edvards Mežulis.

Čempionāta simboliskajā pieciniekā tika iekļauts Edvards Mežulis un Roberts Bērziņš.

Materiālu sagatavoja Ainārs Tomašs

Lepojamies!

2017.gada jūlijā 10.c klases skolniece Kitija Paula Melnbārde piedalījās Pasaules čempionātā U18 vieglatlētikā, kas norisinājās Kenijā. Kitija Paula tāllēkšanā sasniedza rezultātu 6.28 m, iegūstot 4. vietu un uzstādot jaunu Latvijas rekordu tāllēkšanā U18.

Par sasniegumiem 2018.gada 7. februārī  Kitija Paula saņēma  Latvijas Vieglatlētikas savienības apbalvojumu “Gada vieglatlēte U18”

 

SPORTA PASĀKUMI SKOLĀ

Rīgas Franču licejā tradicionāli tiek organizētas sporta dienas visām klašu grupām un atsevišķi turnīri dažādos sporta veidos.
•    Olimpiskā diena 1.-12.klasei
•    Jautrās stafetes  1.- 2.klasēm
•    Ziemas prieki 1.- 2.klasēm
•    Ziemassvētku jampadracis 3.- 4.klasēm
•    Lieldienu jampadracis 1.- 4.klasēm
•    Sporta diena 5.- 6.klasēm
•    Sporta diena – pārgājiens 7.- 8.klasēm
•    Sporta diena 9.-12.klasēm
•    Mini futbola turnīrs 5.- 8.klasēm
•    Tautasbumbas turnīrs 5.- 8.klasēm
•    Florbola turnīrs 5. – 8.klasēm
Labākie sportisti mācību gada beigās sporto īpašā pasākumā „Franču liceja sporta laureāts”, kurš tradicionāli notiek pludmales sporta centrā „Brazīlija”.