LAT FRA ENG

Vārda svētki:

Lepojamies ar sasniegumiem jauno zinātnieku konkursā!

Rīgas Franču liceja absolventes Daniela Gods – Romanovska un Zane Grēta Grants 28. Eiropas Savienības (ES) jauno zinātnieku konkursā (28th European Union Contest for Young Scientists), kas no 15. līdz 20. septembrim norisinājās Briselē, ieguvušas speciālo balvu – dalību starptautiskā zinātnes un inženierzinātņu konkursā „The Intel International Science and Engineering Fair” (Intel ISEF). Konkurss notiks nākamā gada maijā Losandželosā.

            Notikušajā zinātnieku konkursā Briselē piedalījās 141 jaunais zinātnieks no 36 valstīm, prezentējot 92 pētījumus. Mūsu liceja absolventes Daniela Gods-Romanovska un Zane Grēta Grants konkursā prezentēja savu kopīgi veikto pētījumu „Tekstilmateriālā ieadīto tenzorezistīvo sensoru darbības izpēte un pielietojums inovatīvajās tehnoloģijās, izveidojot prototipu datu pārnesei un uzkrāšanai”.

Daniela norāda, ka visā pasaulē notiek intensīvi elektrovadošo audumu pētījumi, lai tos maksimāli pielāgotu cilvēka lietošanai arī ikdienā, tomēr vēl nav notikusi detalizēta tenzorezistīvo sensoru izpēte audumos un to darbības precizitātes noteikšana. Tika izpētītas eksperimentālās zeķes tenzorezistīvo sensoru pretestības atkarība no pēdas pozīcijas. Ir plānots izstrādāt pēdas atrašanās vietas noteikšanai fiksētās un dinamiskās kustības analīzes programmas prototipa interfeisu, kas tiktu izmantots rehabilitācijā, fizioterapijā, mācību treniņu rezultātu analīzē.

            Darba tapšanā daudz palīdzēja fizikas skolotāja Biruta Šķēle, bet pētījuma zinātniskie vadītāji bija RTU Dizaina tehnoloģiju institūta pētnieks Dr. phys. Aleksandrs Okss un RTU Medicīnas fizikas un inženierijas katedras pētnieks Dr. phys. Aleksejs Kataševs.

            Lai izdodas veiksmīgi realizēt ieceres „Intel ISEF”konkursā!