LAT FRA ENG

Vārda svētki:

lepojamies!

Linards Daugavietis pārliecinoši izcīnījis godalgoto 1. vietu Rīgas brīvostas zinātniski pētniecisko darbu konkursā. Linards otrajā konkursa kārtā piedalījās komandā ar Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieku Indriķi Rusovu. Jaunieši savā darbā pētīja Rīgas brīvostas kravu apjoma samazinājumu, ostas iesaisti tā apzināšanā un problēmas risināšanā.

Paldies skolotājai Diānai Bergai par skolēnu sagatavošanu!

Lindaram Daugavietim šī ir jau otrā uzvara konkursā “Osta pilsētai”. 2015.gada skolēnu konkursā Linards Daugavietis kopā ar Elizabeti Laiviņu pirmo vietu Rīgas Franču licejam atnesa ar pētījumu par Rīgas brīvostas teritorijā esošo komersantu ietekmi uz gaisa kvalitāti, gaisa piesārņojumu mazinošo aktivitāšu apsekošanu un kreatīviem priekšlikumiem gaisa kvalitātes uzlabošanai un videi draudzīgāku darbību veicināšanai.

Rīgas brīvostas pārvaldes organizētais zinātniski pētniecisko darbu konkurss šoruden norisinājās jau devīto reizi. Jaunieši tika aicināti meklēt un rast jaunas, starpnozaru disciplīnās balstītas idejas ostas konkurētspējas palielināšanai.

Konkurss norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā skolēni iesniedza zinātniski pētnieciskos darbus par dažādām ar ostu saistītām tēmām, īpaši uzsverot, ka šogad Rīgas brīvostas pārvaldes konkursa virstēma saistīta ar ostas pienesumu Latvijas ekonomikai. Savukārt finālā risinājās komandu sacensība: labāko darbu autori uz vietas prezentēja un aizstāvēja savas idejas kompetentas žūrijas priekšā. Tās sastāvā bija Anita Leiškalne, žūrijas komisijas priekšsēdētāja un Rīgas brīvostas pārvaldes Sabiedrisko attiecību departamenta direktore, Guntars Gūte, SIA “Reģionu mediji” direktors, ekonomikas žurnālists, Andris Ingiļāvičus, Latvijas Jūras akadēmijas Ostas un kuģošanas vadības 5.kursa students, Kristīne Bērziņa, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Starptautiskās ekonomikas un biznesa katedras lektore un Anete Zvaigzne, pirmā “Osta pilsētai” konkursa uzvarētāja.