LAT FRA ENG

Vārda svētki:

“Latvijas skolas somas” pasākumi licejā

Arī  2. semestrī Rīgas Franču licejs turpina darbību projektā “Latvijas skolas soma”, tādējādi dodot iespēju skolēniem izbaudīt arvien vairāk kultūras pasākumus un iesaistīties dažādās radošās darbnīcās, iepazīstot gan zinātnes attīstības piedāvātās iespējas, gan arī apgūstot laikmetīgās mākslas izpausmes.

11. un 25. februārī licejā pie 9. – 12. klašu skolēniem viesojās Mūzikas un mākslas atbalsta fonds ar izrādēm “No Rozentāla” un “Parīze – Rīga – Parīze”. Abas izrādes deva ieskatu latviešu mākslinieku Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Pinnes dzīves notikumos un ļāva iejusties personīgajos pārdzīvojumos, kas ietekmējuši viņu mākslas  pasauli un līdz ar to Latvijas kultūrtelpu kopumā.

18. un 20. februārī licejā viesojās zinātnes teātris laboratorium.lv, kura atraktīvie pārstāvji nodrošināja iespēju 5., 6., kā arī 10. un 11.klašu skolēniem piedalīties darbnīcās, kas iepazīstināja ar nozīmīgākajiem ķīmijas zinātniekiem Latvijā, kuru atklājumi un pētījumi ietekmējuši arī pasaules ķīmijas attīstību. Skolēni ar aizrautību piedalījās dažādos eksperimentos, uzdeva jautājumus un ieinteresējās par ķīmijas apguvi arī ārpus skolas. Līdzīgi 3. un 4. klašu skolēniem 7.martā notika saldējuma pagatavošanas darbnīcas, kas atklāja gan saldējuma tapšanas procesus, gan katram deva iespēju pamieloties ar  paša gatavotu saldējumu. Cik labi, ja tā būtu skolas ikdiena! – komentēja kāds skolēns, savukārt,  4. b klases skolotāja Vitnija Kokoreviča teica: “Mums ļoti patika izzināt saldējuma vēsturi, fizikālās īpašības un dažādos gatavošanas veidus. Protams, visaizraujošākais bija līdzdarbošanās iespēja, kas bija labi organizēta. Skolēniem bija iespēja strādāt grupās, veicot darba sadali. Iemācījāmies jaunu recepti, uzlabojām sadarbošanās prasmes, kā arī izbaudījām “citādāku” nodarbību un gardi paēdām.” 

6.martā 12.c klase piedalījās ebru mākslas radošajā darbnīcā, kuru vadīja māksliniece Anda Kolosova. Ebru jeb zīmēšana uz ūdens ir sens austrumu tautu zīmēšanas veids, kurš pēdējo gadu laikā kļūst populārs arī Latvijā. Ebru māksla piedāvā iespēju izteikt savas emocijas netradicionālā formā, radoši izpaust sevi un izveidot katram savu unikālu un neatkārtojamu mākslas darbu.

7. martā licejā pie 10.b un 12.b klases viesojās Latvijas Nacionālā teātraaktieri Liene Sebre, Uldis Siliņš, Igors Šelegovskis, Ivars Kļavinskis ar nodarbību “Kas ir teātris?”, kurā atklāj teātri no dienesta ieejas puses un “tiek diskutēts par teātra un mākslas nozīmi, demonstrēti video kadri no izrādēm, rādot piemērus, kā darbojas Nacionālā teātra māja. Tiek godīgi runāts arī par to, ka var būt garlaicīgas izrādes, tās var būt šokējošas, nesaprotamas un pat neinteresantas. Svarīgi saprast, kas ir tās tēmas, kuras jaunieši vēlas redzēt teātrī. Jaunie aktieri un režisors mēģina izstāstīt, kā darbojas teātris, radīt interesi par aktiera, režisora, butafora, horeogrāfa, komponista, scenogrāfa profesijām.” (https://teatris.lv/jaunumi/latvijas-nacionala-teatra-piedavajums-skolas-somas)  Pēc nodarbības ar aktieriem uz sarunu palika interesenti, kuri gan bieži apmeklē teātri un, labprāt, uzzina par to vairāk, gan arī tie, kuri vēlas saistīt savu nākotni ar aktiera, režisora vai kādu citu skatuves mākslas profesiju.

18. martā pie mazajiem 1. un 2. klašu licejistiem viesojās radošā apvienība “Teātris un es” ar jautru izrādi “Noslēpumu sala”, kurā izrādes varoņi interaktīvi iesaista skolēnus aizraujošā piedzīvojumu pasaulē un kopā ar izrādes varoņiem atrisina dažādus uzdevumus matemātikā, dabaszinībās, vēsturē, literatūrā u.c.

18.03.2019.