Arhīvs

Rīgas Franču liceja 12.c klases skolniece Karīna Kārkliņa un viņas deju partneris Hardi Vahtra ieguvuši 6. vietu Eiropas čempionāta finālā standartdejās un ieguvuši 6. vietu Pasaules čempionāta finālā 10 dejās (standartdejās + Latīņamerikas dejās). Dejotāji pārstāv deju klubu “Dzintars.” 
Turam īkšķus un vēlam veiksmi Pasaules čempionātā standartdejās, kas notiks decembrī.

Rīgas Franču liceja matemātikas skolotāja Liene Purgaile saņēmusi Ekselences balvu un stipendiju. Balva tiek pasniegta profesionālākajiem skolotājiem, kuru sniegumu divās atlases kārtās vērtēja skolēni, vecāki un kolēģi, kā arī izglītības eksperti un uzņēmēji.

Liene Purgaile LTV1 ziņu raidījumā

UNESCO Pasaules medijpratības un informācijas pratības nedēļas ietvaros 24. oktobrī  notika  diskusija “Manas Latvijas tēls. Kā atšķirt informāciju no dezinformācijas?” Latvijas Valsts prezidents Egils Levits kopā ar jauniešiem runāja par mediju un informācijas pratību un dezinformācijas ietekmi uzskatos par Latviju. Viena no diskusijas dalībniecēm bija arī RFL 11.c klases skolniece Ella Hermansone. Diskusijā tika akcentēts, ka mediju un informācijas pratība ietekmē ikviena cilvēka  dzīvi, nosakot, cik droša kopumā ir mūsu sabiedrība un valsts. Valsts prezidents Egils Levits uzsvēra: “Lai orientētos informācijas okeānā, ir nepieciešams prāta treniņš un prasmes, kritiskā domāšana un trenēti medijpratības muskuļi.”

Diskusiju pilnībā var noskatīties šeit

Fotogrāfiju autors – Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja

Rīgas Franču liceja absolvente Beāte Bauga par izcilām sekmēm saņēma Rīgas pašvaldības balvu “Zelta stipendija”.

Vēstniece Aurēlija Ruajē-Gunēna un vēstniecības padomniece sadarbības un kultūras jautājumos Veronika Disosuā 2022. gada 3. oktobrī apmeklēja Rīgas Franču liceju – franču valodas apguves karognesēju Latvijā.

 Rīgas Franču licejs ir ieguvis zīmola FrancEducation pagarinājumu, kas tiek piešķirts izcilām divvalodu mācību programmām franču valodā.

Vēstniece tikās ar liceja vidusskolas audzēkņiem un diskutēja par visdažādākajiem jautājumiem, piemēram, vides aizsardzību, ekonomisko sadarbību, inovācijām, mācībām Francijā un par diplomāta karjeras iespējām. Vienmēr ir prieks satikt gudrus un zinātkārus jauniešus!

Tikšanās laikā ar skolas direktori Vinetu Rūtenbergu un direktores vietnieci Ilonu Stepenu bija iespēja apspriest Rīgas Franču liceja sadarbību ar Francijas institūtu un Francijas vēstniecību Latvijā.

 L’Ambassadrice Aurélie Royet-Gounin et la Conseillère de coopération et d’action culturelle Véronique Dussaussois se sont rendues aujourd’hui au Lycée français de Riga le fleuron de l’enseignement du français en Lettonie. Le Lycée français vient d’obtenir le renouvellement du label FrancEducation, attribué aux filières d’excellence bilingues francophones. La rencontre avec les élèves du lycée a permis un échange concret sur divers sujets : protection de l’environnement, coopération économique, innovation, études en France et même carrières diplomatiques ! C’est toujours un plaisir de rencontrer des jeunes curieux et intelligents!La rencontre avec la directrice Mme Vineta Rūtenberga et la directrice adjointe Mme Ilona Stepena a permis de faire le point sur les interactions entre le Lycée français de Riga et l’Institut français ainsi que l’Ambassade de France en Lettonie.

©Francijas vēstniecība Latvijā

Rīgas Franču liceja 7.c klases skolnieks  Regnārs Skaistais Latvijas Skolu kausa džudo sacensībās izcīnīja 3.vietu.

Iepriekšējo mācību gadu, esam noslēguši ar izciliem sasniegumiem sportā.

1.vieta  RIMI Rīgas maratona skolu kausa kopvērtējumā starp Rīgas skolām.

4.vieta  RIMI Rīgas maratona skolu kausa kopvērtējumā Latvijā.

Nominācija ”Rīgas aktīvākā skola sportā” Vidzemes priekšpilsētā, 300 EUR sporta inventāra iegādei.

1.vieta nominācijā “Rīgas sportiskākā skola”, 500 EUR sporta inventāra iegādei.

Paldies VISIEM RFL sportistiem, sporta skolotājiem un līdzjutējiem!