Arhīvs

9.februārī vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Rīgas Franču licejs ļoti aktīvi iesaistījās šajā nozīmīgajā pasākumā.

Mūsu skolā 8.-12.februārim tika veltīta papildus uzmanība tematam “Drošība internetā”. 

Skolēni tika aicināti piedalīties drossinternets.lv veidotajā viktorīnā, kurā bija iespēja demonstrēt savas zināšanas un prasmes par drošību internetā.

3.-6. klases, Datorikas nodarbību ietvaros, gatavoja tematiskus darbus par godu šai dienai.

1.-6.klašu klases stundās tika izmantoti materiāli, filmas, darba lapas: https://drossinternets.lv/lv/info/aitu-dzive

“Aitu dzīve” materiālu kopa paredzēta 6-11 gadus veciem bērniem, darbojoties kopā ar vecākiem vai pedagogiem. “Aitu dzīve” stāsta par dzīvi kādā lauku sētā, kurā, tieši tāpat kā pie mums, strauji attīstās tehnoloģijas, kas ne vienmēr rada tikai pozitīvus efektus.

Skolēni uzsver, ka par drošību internetā ir jādomā ik dienu.

Iedvesmojošie skolēnu darbi

Pasakas par drošību internetā (4.kl.) – latviešu valoda, datorika.

Zīmējumu izlase “Kā izskatītos internets, ja mēs to redzētu?” (3.kl.) – vizuālā māksla, datorika.

Filmu plakāti “Drošība internetā” (6.kl.) – vizuālā māksla, datorika.

Animācijas “Uzvedība internetā” (3.-6.kl.) – programmēšana.

https://scratch.mit.edu/projects/482276347 Lote Actiņa 3.d
https://scratch.mit.edu/projects/482283106 Gustavs Ķīsis 3.b
https://scratch.mit.edu/projects/484015608 Alise Laudinska 6.b
https://scratch.mit.edu/projects/484016387 Patriks Bebris 6.b
https://scratch.mit.edu/projects/486802999 Gustavs Rozenbergs 6.c
https://scratch.mit.edu/projects/483440718 Marta Ločmele 4.c
https://scratch.mit.edu/projects/484012069 Luīze Smilga 6.c
https://scratch.mit.edu/projects/483442183 Emīls Gailītis 4.b
https://scratch.mit.edu/projects/482330339 Jasmīna Āriņa 4.d

Reklāma “Paroles” (5.kl.) – datorika.

Īsfilmas “Internets” (6.kl.) – datorika tika veidotas grupās un tiek demonstrētas 1.-6.klašu klases stundās.

PALDIES PAR IEGULDĪTO DARBU! PAR DROŠĀKU INTERNETU!

Rīgas pilsētas 38. ģeogrāfijas olimpiādē

2.vieta

Beatei Baugai, 11.b

Kristai Sandijai Zaķei, 11.b

3.vieta

Patrīcijai Dailai Rutkai, 12.c

Annai Madarai Lazovskai, 10.b

Paldies skolotājai Inesei Roziņai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Angļu valodas valsts 50. olimpiādes 3.posmā

Aleksandra Sonja Miķelsone ieguvusi 2. vietu.

Atzinība – Patrīcijai Dailai Rutkai

Paldies skolotājai Tatjanai Kundai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Sveicam 11.a klases skolnieci Ketiju Jurčenko par iegūto 2. vietu Rīgas pilsētas filozofijas 7. olimpiādes 2. posma 11. – 12. klašu grupā. Paldies skolotājai Evi Dagai-Krūmiņai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Atzinību par veiksmīgu piedalīšanos Rīgas pilsētas ekonomikas 22. olimpiādes 2. posma 10. – 12. klašu grupā saņēma Beatrise Puriņa (11.b) un Emīlija Anna Šakare (12.c.)

Sveicam Rīgas pilsētas fizikas 71. olimpiādes 2. posma 9.- 12. uzvarētājus!

2.vieta  Reinim Arakam, 9.a  

Atzinība  Adrianam Ritovam, 9.d        

Paldies skolotājam Jurijam Gladčenko par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Sveicam Rīgas pilsētas 47. latviešu valodas un literatūras olimpiādes 2. posma 11.-12. klašu uzvarētājus!

1.vietā – Signe Liepiņa, 12.a

2.vietā

Aleksandra Gorbačenko,11.a

Luīze Šņore, 11.a  

Frančeska Bindere, 12.a

Kristīne Krūmiņa, 12.a

Emīlija Anna Šakare, 12.c

3. vietā

Ketija Jurčenko, 11.a  

Kārlis Daga- Krūmiņš, 12.c

Atzinība Nikolai Plātei, 11.a   un Ievai Baltajai, 12.c

Paldies skolotājām – Inesei Lāčauniecei un Signei Ābolai!

Sveicam Rīgas pilsētas 47. latviešu valodas un literatūras olimpiādes 2.posma 8.- 9. klašu uzvarētājus!

1.vietā Rihards Burbickis, 8.c

2. vietā

Ilma Anna Kūle, 9.d

Letīcija Lindermane, 9.b

Hilda Mikšus, 9.b

3.vietā

Sofija Ponomarjova, 8.c

Amēlija Kazāka, 8.b

Katrīna Pucēna, 9.c

Viktorija Zalcmane, 9.b

Elza Ruča, 9.a

Elizabete Beāte Putniņa, 9.c

Atzinība Katrīnai Paulai Dīringai, 9.a

Pateicība skolotajām –  Litai Silovai, Inesei Lāčauniecei, Megijai Kokorevičai, Signei Ābolai – par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Sveicam Rīgas pilsētas franču valodas 51. olimpiādes 2. posma 9. – 12. klašu uzvarētājus!

1.vietā Karolina Alise Dekoneka, 12.b

2.vietā

Kristiāna Peiča, 10.b

Una Līna Lauciņa, 9.a

Kristīne Krūmiņa, 12.a

3. vietā

Justs Munics, 10.c

Signe Liepiņa, 12.a

Atzinība

Aleksai Vītolai, 9.a

Lindai Strazdiņai, 10.b

Kurtam Mitenbergam, 11.c

Līvai Emīlijai Kļaviņai, 10.a

Patrīcijai Jukšai, 12.c

Paldies skolotājai Intai Murānei un  Natālijai Servo par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Neskatoties uz ļoti īpašajiem apstākļiem, kādos šajos Ziemassvētkos atradāmies gan mēs, gan lielākā daļa pasaules, pateicoties mūsu skolēnu ģimeņu atsaucībai, mēs varējām arī šogad turpināt mūsu nu jau vairāk nekā 20 gadus ilgās labdarības akcijas „Ziemassvētku brīnums” tradīciju.

Decembrī klātienē mācījās 1. – 4.klašu skolēni, un šogad mēs varējām radīt Ziemassvētku prieku vientuļiem un veciem  cilvēkiem sociālās aprūpes centrā “Pļaviņas”. 

Sveicieni tika sarūpēti ļoti bagātīgi, tāpēc katrs no 70 pansionāta iemītniekiem varēja saņemt gan saldumu paciņu, gan arī kādu citu dāvaniņu: čības, pledu, cimdus. Īpašs prieks vecajiem cilvēkiem ir par bērnu un viņu ģimeņu sirsnīgajām apsveikuma kartītēm.

Ļoti aizkustinoši bija sveikt pansionāta iemītnieci Zofiju Mazūri viņas 100 gadu jubilejā.

Vislielākais paldies gan no liceja saimes, gan pansionāta vadības un tā iemītniekiem par jūsu sirsnību un atsaucību!

Skolotāja Diāna Ķezbere

Rīgas pilsētas bioloģijas  43. olimpiādes  2. posma 9.- 12. klašu uzvarētāji

  2. vieta – Reinis Araks, 9.a

  3. vieta – Aleksa Vītola, 9.a;  Hilda Mikšus, 9.b; Katrīna Dambeniece, 11.c; Ieva Baltā, 12.c; Emīlija Anna Šakare, 12.c

 Atzinība – Alvis Reinis Soboļevs, 9.c; Patrīcija Jukša, 12.c

Paldies skolotājai Elizabetei Laiviņai un Maijai Ruķerei!

Rīgas pilsētas angļu valodas 50. olimpiādes 2. posma 10. – 12. klašu uzvarētāji 

1. vieta – Patrīcija Daila Rutka, 12.c; Aleksandra Sonja Miķelsone, 12.b; Aleksis Štēbelis, 12.b; Emīlija Anna Šakare, 12.c

2. vieta – Kristīne Krūmiņa, 12.a

3. vieta – Nikolīna Lote Rūtenberga, 12.c; Patrīcija Jukša, 12.c; Ieva Baltā, 12.c; Frančeska Bindere, 12.a; Ketija Jurčenko, 11.a; Dita Brīvniece, 12.b; Agnese Garbuzare, 12.a; Beāte Bauga, 11.b; Ieva Knoka, 12.c

Atzinība – Kristiāna Spūle, 10.b; Anna Treija, 10.a

Paldies skolotājām: Tatjanai Kundai, Laurai Freibergai, Kristīnei Smirnovai!

Rīgas pilsētas vēstures 27. olimpiādes 2. posma 9. un 10. – 12. klašu uzvarētāji        

1. vieta – Ieva Baltā, 12.c;

2. vieta – Kārlis Lazdiņš, 9.d; Agate Garbare, 9.b; Emīlija Anna Šakare, 12.c; Patrīcija Jukša, 12.c; Beāte Bauga, 11.b

3. vieta – Sāra Natālija Čakārne, 9.b; Elizabete Beāte Putniņa, 9.c; Katrīna Paula Dīringa, 9.a; Dārta Graždanoviča, 9.b; Evita Līva Stjade, 9.b; Signe Liepiņa, 12.a; Nikola Plāte, 11.a; Luīze Šņore, 11.a; Līva Emīlija Kļaviņa, 10.a

Atzinība –  Elza Ruča, 9.a; Jasmīna Lapa, 10.c; Mārtiņš Pumpurs, 10.c

Paldies skolotājai Aijai Kļaviņai un skolotājam Jānim Būmanim!

Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingā 2020. gadā Rīgas Franču licejs ierindojas 2.vietā lielo pilsētu vidusskolu grupā, kā arī atzīts par labāko nominācijā “Izaugsme” latviešu valodas apguvē.