Arhīvs

25. martā (pirmoreiz RFL telpās) notika starpskolu debašu turnīrs, kuru organizēja RFL skolēnu debašu klubs.

Savā starpā sacentās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas Starptautiskās skolas un Rīgas Franču liceja viedokļu līderi.

Paldies skolotājiem Scott Porot, Litai Silovai, Gatim Dilānam, Mārai Miķelsonei par skolēnu aktivitāšu atbalstīšanu.

Eiropas Komisija (EK) šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību.

Aktivitātes ietvaros RFL apciemoja prozaiķis un publicists, Eiropas Literatūras balvas ieguvējs 2017. gadā – Osvalds Zebris.  Ar “Karlsona” vieglumu klausītāji tika ievilināti rakstnieka valodas labirintos, lai rosinātu arvien jaunas grāmatu un lasītāju satikšanās.

Lai lasītprieks!

Frankofonijas mēneša ietvaros frankofonās valstis visā pasaulē svin franču valodas un frankofonās kultūras svētkus.
20.martā licejistiem bija iespēja diskutēt ar Šveices vēstnieku Baltijas valstīs Martin Michelet. Tikšanās laikā tika pārrunāta franču valodas loma mūsdienu pasaulē, kā arī pielietojums politisko, sociālo un sporta institūciju darbībā pasaulē. Skolēni uzdeva jautājumus par augstākā līmeņa studiju iespējām Šveicē un franču valodas atšķirību dažādās frankofonajās valstīs.
 
Le 20 mars les lycéens ont eu la  possibilité de discuter avec l’ Ambassadeur de Suisse dans des pays Baltes Martin Michelet afin de reparler du rôle et de l’importance de la langue française dans le monde contemporain. L’ambassadeur a informé des lycéens des possibilités de la formation en Suisse.Les élèves ont répondu aux questions concernant le monde francophone.
  
Informāciju sagatavoja direktores vietniece Ilona Stepena.

Noslēgusies VEF Rīgas skolu superlīga. Īpašs prieks par Rīgas Franču liceja 8. – 12. klašu zēnu komandu, kura izcīnīja godalgoto 2. vietu.Komandā spēlēja: Marko Roberts Toniņš (12.b), Fricis Augusts Ripa (12.b),Reinis Erdmanis (12.b), Kārlis Birznieks (12.a), Kurts Kārlis Mitenbergs (12.c), Krišs Liepiņš (11.b), Ralfs Velmers (11.b), Teodors Liepnieks (10.b), Rets Eduards Veinbergs (8.a).

Paldies līdzjutējiem par atbalstu!

Sveicam Nilu Baumeisteru (12.a), Reini Kupferu (12.b), Bruno Krišjāni (12.b) par panākumiem  JAL pasākumā “Cits Bazārs pavasarī”!

Rīgas Franču liceja skolēnu  mācību uzņēmums ieguva galveno balvu nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts, pakalpojums”.

Balvu nominācijā “Business pitch” ieguva Viktorija Greidāne (12.b).

LU Simpātiju balvu ieguva Boneta Anna Alekse (12.a), Marta Ābola (12.a), Marija Djomina (12.a), Līva Emīlija Kļaviņa (12.a) – mācību uzņēmums “Soli pa solim”.

Pateicamies SMU konsultantei Diānai Bergai!

Kopš 13. februāra Rīgas Franču liceja 5. C klase kopā ar audzinātāju Lanu Bikavnieci piedalās Lielbritānijas mākslinieku Endija Fīlda un Bekijas Dārlingtones projektā “Tavas pilsētas grāmata”, kuru rīko Latvijas Jaunā teātra institūts.

“Tavas pilsētas grāmata” ir daļēji izdomāts un daļēji reāls pilsētas ceļvedis, kuru kopīgi veido aptuveni 200 skolēni no vairākām Rīgas rajonu skolām. Tā iecerēta kā sociālo iesaisti veicinoša prakse, kurā tiek radīts galvenokārt pieaugušo auditorijai paredzēts izdevums, kas ļauj ieraudzīt un piedzīvot pilsētu caur tās jaunāko iedzīvotāju acīm.

Ar dažādu spēļu, vingrinājumu un radošu uzdevumu palīdzību skolēni pastāsta par viņuprāt svarīgākajiem apskates objektiem savā apkaimē, nosauc aizraujošākās, garlaicīgākās un biedējošākās vietas, rada pilsētai jaunus karogus un ģerboņus, veidos skulptūras cilvēkiem, kuri, viņuprāt, ir pelnījuši ievērību, kā arī izstrādā jaunus pastaigu maršrutus, lai iepazīstinātu pieaugušos ar vietām, kuras viņi paši nav pamanījuši un pat nemēģina pētīt.

Bērnu atbildes un ierosinājumu tiks apkopoti bērnu redakcijas komandas sastādītā un profesionāli ilustrētā grāmatā, kuru kā ceļvedi varēs izmantot gan vietējie iedzīvotāj, gan pilsētas viesi, lai paplašinātu zināšanas par Rīgu un iesaistītos sarunā par to, kādu vērtību un nozīmi lietām apkārtējā vidē piešķir pieaugušie, bet kādu – bērni. Grāmata ļauj pārvērtēt, kuri tad ir tie svarīgākie stāsti, kas veido mūsu priekšstatu par šo pilsētu. Kurš no mums nolemj – ko pilsētā ir vai nav vērts redzēt?

Ceļvedis “Rīgas grāmata” atklāšanās svētki paredzēti 2023. gada septembrī Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” norises laikā. Pirmā šī projekta grāmatas versija tika izveidota 2021. gadā Senthelensā (Lielbritānijā), iegūstot Liverpūles pilsētas reģiona godalgu kā ietekmīgākais izglītības veicināšanas projekts.

Atklātajā matemātikas olimpiādē

2.vieta Mārtiņam Zakulim, 5.b

3.vieta Teodoram Krebam, 5.c

Paldies skolotājai Ingai Lūsei par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!