LAT FRA ENG

Vārda svētki:

Izskanējusi liceja 95 gadu jubileja

 

 

Liceja 95 gadu jubilejas nedēļa izskanējusi, bet sirsniņās vēl palaikam ieskanas skolas dziesmas melodija, dziedātāju un dejotāju  acīs staro prieks par skaisto koncertu.

Gatavošanās svētkiem saliedēja visu liceja saimi vienotā elpā, un tādēļ ar patiesu gandarījumu varam teikt, ka visas ieceres ir izdevies realizēt.

Svētku ietvaros tika izveidots ziedu zīmējums skolas ābeļdārzā.

Svētku nedēļā visu mācību kabinetu durvis greznoja skolēnu gatavotie plakāti, un tajos izteiktās domas apliecina mīlestību, cieņu un lepnumu par savu skolu.

Dzimšanas dienā (21.09.) skolā viesojās absolventi un dalījās pieredzē ar skolēniem, atceroties savus skolas laikus , stāstot par  sasniegumiem dzīvē  un izglītības nozīmi.

Tradicionāli 12. klašu skolēni iepazīstināja pirmklasnieciņus ar liceju, bet šoreiz pārsteigumu visiem sagādāja pavisam īsts Karlsons.

22.septembrī  tika svinēti liceja grāmatas „ Rīgas Franču licejs. 21. gadsimts ir sācies” atvēršanas svētki. Grāmatu sagatavoja  Evi Daga-Krūmiņa, Aija Kļaviņa, Inese Lāčauniece, Ināra Misāne, Lita Silova, Iveta Vīduša, Kaspars Zellis, korektūru veica Jolanta Babrāne.

23.septembrī kultūras pili „Ziemeļblāzma” pieskandināja koncerts „ES ir vienāds VĒ reiz TĒ”. Koncerta mākslinieciskā vadītāja bija Iveta Pētersone – Lazdāne. Burvīgu akcentu koncertam piešķīra Gunas Zanderes veidotais smilšu kino.

Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvoja Jēkaba  Jančevska dziesma „Mana Latvija”, kura iecerēta kā liceja himna.

Ir tapusi filma „Franču licejs – laiks un telpa.1. daļa. No skolnieka skatupunkta”. Tās autori –  režisore Anna Viduleja un radošā grupa: Olafs Okonovs, Dāvids Keišs, Lelde Prūse, Lita Silova.

 

Sirsnīgs paldies visiem vecākiem,

 kas līdzdzīvoja kopā ar mums un palīdzēja

 Rīgas Franču liceja 95 gadu jubilejas svinību nedēļas tapšanā!