LAT FRA ENG

Vārda svētki:

IMG_3187

Rīgas Franču liceja zēnu koris dibināts 1978. gadā. No 2010. līdz 2016.gadam kori vadīja skolotājs Jānis Veļičko. Kopš 2016. gada septembra –  Toms Kazimirisaņecs. Korī dzied zēni, kuri mācās no 2. līdz 8. klasei.
Koris regulāri koncertē skolas pasākumos, piedalās sadraudzības koncertos dažādās Latvijas pilsētās, kā arī labdarības koncertos. Koris piedalījies Latvijas zēnu koru salidojumos Cēsīs, kā arī skolēnu dziesmu svētkos. Par augsto māksliniecisko kvalitāti liecina iegūtie pirmās pakāpes diplomi. Zēnu kora repertuārā lielākoties ir latviešu tautasdziesmas un oriģinālskaņdarbi, kā arī franču mūzika. Zēnu kori vieno ne tikai mūzika, bet arī kopīga sportošana pēc mēģinājumiem.
2011.gadā koris piedalījās bērnu koru festivālā Francijā (Saint Affrique).

2013.gadā zēnu koru konkursā „Nāc ar puikām” ieguva II vietu.

2014.gadā zēnu koris piedalījās Pasaules koru olimpiādes konkursā un noslēguma koncertā arēnā „ Rīga”.

2015. gadā XI Skolēnu dziesmu un deju svētku koru karos zēnu koris izcīnīja godpilno II vietu.

 

2018./2019.mācību gads

7.februārī, gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 2020.gadā no 6.-12.jūlijam, Rīgas 49.vidusskolas svētku zālē uz sadziedāšanos pulcējās Vidzemes priekšpilsētas zēnu kori.

Rīgas Franču liceja 3.-5.klašu zēnu kora dalībnieki (diriģents Matīss Circenis) iemēģināja balsu skanīgumu kopā ar Rīgas 49.vidusskolas un Rīgas Hanzas vidusskolas zēnu koriem.

Lai arī ceļš uz svētkiem vēl garš un darba ir ļoti daudz, zēnu acīs bija vērojams prieks, lepnums un apņēmība, kas liecināja, ka mūsu puišiem dziedāt patīk!

Kārtīgs ikdienas darbs vienmēr vainagojas ar panākumiem, tādēļ jāturpina strādāt, lai  būtu iespēja dziedāt lielajā svētku kopkorī jaunajā Mežaparka estrādē, kuru atklāt būs tas gods tieši zēnu koriem!

Puikas, lai jums viss izdodas!

  

10.02.2019.