LAT FRA ENG

Vārda svētki:

Liceja Jauktais koris ir lieliska platforma jaunajiem dziedātājiem, kas apzinās savas tautas saknes un jūt piederību tai, jo tieši šeit ikvienam dziedātājam aizsākas ceļš uz Dziesmu svētkiem. Pēc liceja beigšanas mūsu dziedātāji turpina savas gaitas labākajos studentu koros, kā “Kamēr..”, “Rīga”, “Juventus”, “Balsis” u.c.

Kori vienmēr ir vadījuši ambiciozi, sirsnīgi un prasīgi diriģenti, kas spēj sagatavot dziedātājus augstākajiem rezultātiem konkursos un koru karos, mēģinājumu procesā rast radošus risinājumus un aktīvi atpūsties kopā ar dziedātājiem arī ārpus liceja.

Kopš 2018.gada kori vada Nora Kalniņa un Matīss Circenis. Šajā tandēmā ir pagūts izcīnīt augstāko pakāpi XII Jaunatnes dziesmu un deju svētku skatē. Tāpat regulāri koris piedalās liceja svētku koncertos, uzvedumos un izlaidumos. Ir izveidojusies sirsnīga draudzība ar mūziķi Jāni Aišpuru, kurš kopā ar Renāru Kauperu ir liceja simtgades himnas “Epaule contre epaule” autors. Tā kā diriģenti Nora un Matīss ikdienā paši aktīvi koncertē, liceja jauktā kora jaunieši vienmēr pirmie uzzina dažādas muzikālas aktualitātes, dziedāšanas specifiku un aizraujošus projektus, kur piedalīties ārpus skolas.

 

Koris dibināts 1982. gadā, un kora pirmais mākslinieciskais vadītājs bija Andrejs Mūrnieks. Koris daudz koncertējis Latvijā un Francijā, piedalījies Dziesmu un deju svētkos Latvijā.
No 2010. gada Rīgas Franču liceja jaukto kori vadīja Liene Batņa un Jānis Veļičko. Un no 2016. gada septembra – Liene Batņa un Toms Kazimirisaņecs.
2010. gadā XXI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos koris ieguva I pakāpes diplomu. 2012. gada pavasarī koris piedalījās jauniešu koru salidojumā “Mēs lidosim”, kur radās ideja par kora nosaukumu.
2012. gada novembrī koris ieskaņoja dziesmu “Le Vieux chalet” Aigara Graubas veidotajā mākslas filmā “Sapņu komanda 1935”.
2013.gada aprīlī Starptautiskajā koru konkursā Venēcijā jauktais koris” Mēs lidosim…” ieguva Zelta diplomu.
2013.gada 30. novembrī X Starptautiskajā jauniešu koru festivālā ieguva II vietu jauniešu koru kategorijā.
2014.gada janvārī piedalījās XX Starptautiskajā koru festivālā Parīzē.
2014. gada jūlijā jauktais koris ” Mēs lidosim…” Pasaules koru olimpiādē Rīgā ieguva sudraba medaļu kategorijā “Skatuves folklora”.
2015. gada XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru karos izcīnīja godpilno III vietu.

2016.gadā no 2. līdz 10. maijam Rīgas Franču liceja jauktais koris “Mēs lidosim…” piedalījās V starptautiskajā koru festivālā Barselonā, ko organizēja MRF Musik Reisen Faszination. Jauktā kora „Mēs lidosim…” dziedātāji ik vakaru piedalījās atklātajos koncertos Lloret de Mar Valsts teātrī, piedalījās festivāla atklāšanas parādē un svētku atklāšanas koncertā Placa de la Vila. 6. maija vakarā koris sniedza 30 minūšu koncertu un saņēma kaismīgas ovācijas no klausītājiem, atzinību no festivāla organizatoriem un kolēģiem.
2017. gadā Rīgas Franču liceja jauktais koris piedalījās jauniešu koru festivālā Valmierā “Kalniem pāri”.
Ik gadu Rīgas Franču licejam ir draudzības koncerti ārpus Rīgas ar citiem Latvijas vidusskolu jauktajiem koriem.
Reizi divos gados kolektīvs viesmākslinieku statusā piedalās Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu konkursa noslēguma koncertā “Lai skan… “ J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.