LAT FRA ENG

Vārda svētki:

2022./2023. m.g.

Tautas deju kolektīva “Auseklītis” vadītājas – Ieva Jundze un Liene Frīdberga. Dejotprasme tiek pilnveidota šādās grupās:

Nodarbības notiek 2 reizes nedēļā, taču ar to darbs neaprobežojas, jo kolektīvs praktizē arī darbu brīvlaikos un notiek arī aktīva koncertdarbība, tāpēc kolektīvs nav saucams par skolas deju pulciņu, bet gan par liceja tautas deju kolektīvu “Auseklītis”.

2021./2022. m.g.

23. septembrī 7.- 10.kl. grupa piedalījās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncerta “Tā tik ir vasara” filmēšanā Brīvdabas muzejā ar jaunu tieši kolektīvam radītu horeogrāfes Lilijas Liporas deju.

8. aprīlī visas Auseklīša grupas piedalījās RFL simtgades video klipa filmēšanā.

23. aprīlī 7.-10.kl. grupas dejotāji piedalījās tautas deju kolektīvu sadraudzības koncertā “Kad mīlestības lietus mostas” Vangažu kultūras namā, lai izbaudītu būšanu uz skatuves un izdejotu gan kolektīva iemīļotas, gan īpaši deju svētkiem gatavotas dejas.

22. maijā notika TDK “Auseklītis” sezonas noslēguma koncerts “Laimes mirkļus dejā dejot” Mežaparka estrādes Kokaru zālē, kur sirsnīgā un ģimeniskā atmosfērā dejot prieku un prasmi atrādīja visu vecumu un klašu grupu dejotāji – no pašiem mazākajiem, kuri deju gaitas uzsākuši vien septembrī, līdz pašiem lielākajiem, kuri pārstāvēs kolektīvu gaidāmajos XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos 2023. gadā.

 4. jūnijā 7.-10.kl. grupa piedalījās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra pārbaudes seminārā, saņemot ceļazīmi uz svētkiem, kā arī atzinīgu novērtējumu par tehnisko precizitāti un izpildījuma kvalitāti.

Piektajā televīzijas raidījumā “Lai top svētki” uzvaru guva RFL komanda, kurā piedalījās Elīna Rubene, Alise Eksta, Rihards Burbickis, Rūdolfs Kuplis. Komandas kapteine – Katrīna Karele.

Deju kolektīva vēsture

Rīgas Franču licejā kopš 1971.gada ar izciliem panākumiem Latvijā darbojas tautas deju kolektīvs “Auseklītis” (Rīta zvaigzne), kuru dibinājusi un līdz 1998. gadam vadījusi skolotāja Dagmāra Balode. 1994.gadā deju kolektīvā par pedagoģi sāka strādāt mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne (Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja, Deju nozares padomes locekle, VISC deju nozares mentore, mag.art.)

Deju kolektīvs “Auseklītis” guvis atzinību ne tikai Latvijā, izcīnot tiesības piedalīties visos Latvijas Skolēnu dziesmu un deju svētkos kopš 1972. gada, bet arī ārpus tās. Kolektīvs ir piedalījies starptautiskajos festivālos Francijā (Montinjakā, Kambo, Rennā, Seyne sur mer, Tulonā, Sidē), Venecuēlā, Krievijā (Balakovā), Rumānijā, Turcijā.
Jubilejas koncerti ik pēc pieciem gadiem pulcē visu paaudžu bijušos un pašreizējos dejotājus, lai ar vērienīgiem koncertiem iepriecinātu skatītājus un lai mums būtu iespēja atkal visiem satikties. Šie koncerti tiek gatavoti ar
īpašu mīlestību un pārdomātām programmām. Kolektīvs lepojas, ka notiek sadarbība ar Latvijā pazīstamiem horeogrāfiem, kuri uztic mazajām Rīta zvaigznītēm savus jaundarbus un horeogrāfiskos uzvedumus.

“Auseklītis” savu 35 gadu jubileju svinēja ar J. Purviņa horeogrāfisko uzvedumu “12 brāļi” (2006). Deju kolektīvs svinēja savu 41.dzimšanas dienu, sagatavojot divas programmas – Latviešu deju programmu un speciāli jubilejai veidotu horeogrāfa A. Daņiļēviča dejas izrādi „Parīzes zēns”, ar kuru vēlāk priecēja skatītājus visā Latvijā un arī Tallinā (2012).
“Auseklīša” dejotājiem bija laime un gods piedalīties arī abos vērienīgajos režisora Uģa Brikmaņa un horeogrāfa Agra Daņiļēviča dejas izrādes „No zobena saule lēca” iestudējumos (2011; 2013).

Mēs priecājamies par skaistajām iespējām piedalīties skolas, Rīgas un Latvijas deju pasākumos. Mākslinieciskās vadītājas Ivetas Pētersones-Lazdānes 20 gadu darbības laikā “Auseklītī” ir darbojušies ap 700 bērnu un jauniešu. Kolektīva absolventi deju ir iemīlējuši tik ļoti, ka tā ir kļuvusi par viņu dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

2015. gadā, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, visas deju kolektīva grupas piedalījās skatēs, kur guva izcilus panākumus – visi kolektīvi ieguva laureātu diplomus. Žūrija piešķīra ļoti augstus punktus, 5.- 9. klašu kolektīvs pat saņēma maksimālos 50 punktus.

2018. gada septembrī līdzšinējā deju kolektīva vadītāja Iveta Pētersone Lazdāne kolektīva vadību uzticēja Ievai Jundzei – jaunai, enerģiskai un pieredzējušai deju pasniedzējai, kā arī radošai un perspektīvai horeogrāfei. Jau 2015. gadā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Daugavas stadionā tika izdejota viņas iestudētā deja „Maize aug”. 2018. gada novembrī deju kolektīva pedagogu pulkam pievienojās Liene Frīdberga, kura pati ir bijusi ilggadēja DA “Daiļrade” dejotāja.

2018./2019.m.g.

2018. gada novembrī deju kolektīva „Auseklītis” 2.- 3.kl. un 4. – 5.kl. grupu dejotāji piedalījās vērienīgajā multimediālajā dejas izrādē „Abas malas”. Tā bija izrāde, kur satikās mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas. Un kopā tika stāstīts Latvijas, mūsu visu stāsts. Telpisku ilūziju palīdzēja radīt īpaši veidota 2000 kvadrātmetru liela mākslas projekciju skatuve. Izrādē piedalījās 192 tautas deju dejotāji dažādās vecuma grupās, ap 120 mūsdienu deju dejotāji, ap 25 baleta māksliniekiem un arī citu žanru dejotāji – kopumā 450 dalībnieki.

15. martā  TDK “Auseklītis” divas vecākās grupas devās uz Madonu, lai piedalītos izglītības un kultūras iestāžu 7. – 9. klašu deju kolektīvu
sadraudzības pasākumā “Spēlēju un dancoju”. Kopumā pasākumā piedalījās 13 deju kolektīvi no dažādām Latvijas pilsētām.
Dienas pirmajā pusē pasākuma organizatori bija sarūpējuši aizraujošas un sportiskas aktivitātes, kur lietā bija jāliek gan fiziskais spēks, gan atjautība, gan pirkstu veiklība.
Vakarā pasākuma dalībnieki ar savu sniegumu priecēja skatītājus deju koncertā “Danču druva” Madonas kultūras namā. 

Gatavojoties 2020. gada XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 2. un 3. aprīlī visas deju kolektīva grupas rādīja savu sniegumu gaidāmo svētku lielkoncerta „Saule vija zelta rotu” Rīgas pilsētas repertuāra apguves pārbaudes skatēs,  kurās guva augstus panākumus un no žūrijas saņēma atzīstamus vērtējumus.

8. jūnijā deju kolektīva 5.- 6.kl. un 7.- 9.kl. grupām bija gods piedalīties deju svētku modelēšanas koncertā kultūras centrā „Siguldas Devons” un uzticēta liela atbildība parādīt divas no horeogrāfes Dagmāres Bārbales speciāli deju svētkiem veidotajām horeogrāfijām.

2019./2020.m.g.

11.janvārī RFL deju kolektīva “Auseklītis” vecākā grupa viesojās tautas deju kolektīvu sadraudzības koncertā “Jaungada kokteilis”.

Koncertu organizēja un draugus (10 deju kolektīvus no dažādām Latvijas pilsētām) pie sevis pulcēja jauniešu deju kolektīvs “Venta”. Koncerta pirmajā daļā dejotāji priecēja skatītājus gan ar labi zināmām, gan ar jaunradītām horeogrāfijām, bet otrajā daļā kolektīvi rādīja savas prasmes, izdejojot cittautu dejas.

22. februārī jau otro reizi notika DK „Auseklītis” organizētais sadraudzības koncerts „Ar vienu soli pavasaris”. Un arī šogad aicinājām kolektīvus no dažādiem Latvijas novadiem. Deju kolektīvi „Stariņš” (Kuldīga) un „Balvu vilciņš” (Balvi) pie mums viesojās jau otro reizi.

7. martā 5.-6.kl. grupa devās uz Dobeli pie saviem draugiem – BDK “Drellīši”, lai kopā ar citiem kolektīviem izdancotos koncertā “Draugiem būt!”.

2020./2021.m.g.

Par spīti pandēmijai un valstī noteiktajiem ierobežojumiem deju kolektīvs turpināja aktīvi strādāt arī attālināti tiešsaistes nodarbībās.

Aprīļa mēnesī beidzot visi atkal tikās klātienes mēģinājumos skolas sporta laukumā, lai gatavotos video klipa “Svinēt sauli” filmēšanai.

21. maijā visas Auseklīša grupas piedalījās video klipa “Svinēt sauli” filmēšanā, kas veidots, atspoguļojot šī laika realitāti – attālināto mācību procesu, nodarbības ZOOM platformā, dejošanu vienatnē, ar distanci, tajā pašā laikā uzsverot, ka Dziesmu un Deju svētku tradīcija, mīlestība pret deju un gatavība pat šajos laikos dejot, radīt un būt kopā ir stiprāka par visu.