LAT FRA ENG

Vārda svētki:

Akadēmiskā palmas zara ordenis

2015. gada 22. septembrī Rīgas Franču liceja direktore Biruta Vīksna saņēma Akadēmiskā palmas zara Virsnieka pakāpes ordeni, un direktores vietniece Vineta Rūtenberga –  Akadēmiskā palmas zara Kavaliera pakāpes ordeni par ieguldījumu franču valodas izplatības veicināšanā Latvijā. Augstos apbalvojumus pasniedza Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti (Stéphane Visconti). Apbalvojums, kuru 1808.gadā izveidojis imperators Napoleons I, tiek piešķirts par sevišķiem nopelniem franču valodas un kultūras izplatīšanā pasaulē.

Vēstnieks uzsvēra, ka Francija atbalstījusi liceju kopš tā dibināšanas 1921.gadā un nozīmīgu ieguldījumu franču valodas un kultūras popularizēšanā devusi liceja sadarbība ar Francijas institūtu Latvijā. Vēstniecība augstu novērtē enerģiju un aizrautību, ar kādu  direktore Biruta Vīksna un liceja pedagogu kolektīvs veicina franču valodas apguvi.  Rīgas Franču licejs ir vienīgā valsts mācību iestāde Latvijā, kur franču valoda tiek mācīta no 1. līdz 12. klasei, un svarīgi atzīmēt, ka aptuveni 20 gadus licejā tiek organizēti semināri franču valodas skolotājiem Latvijā.

Direktore Biruta Vīksna, paužot gandarījumu par apbalvojumu, uzsvēra, ka tas ir visas liceja saimes darba novērtējums un prieks par paveikto lai rosina uz jauniem sasniegumiem.