LAT FRA ENG

Vārda svētki:
Jauno uzņēmēju dienas 2018
11.b klases skolēnu mācību uzņēmums  ir  izvirzīts uz valsts finālu starp 20 Latvijas labākajiem skolēnu mācību uzņēmumiem!

Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) no 10. līdz 12. maijam aicina uz Jauno uzņēmēju dienām 2018, kas šogad pirmo reizi norisināsies Jūrmalā. Tas ir gada nozīmīgākais pasākums, kurā piedalās Latvijas labākie jaunie uzņēmēji ar saviem skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU), sacenšoties par Latvijas labākā SMU titulu un tiesībām pārstāvēt mūsu valsti Eiropas finālā Serbijā šī gada jūlijā, kā arī par iespēju saņemt balvu — braucienu uz Sanfrancisko, ASV.

Kopumā šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā tika reģistrēti vairāk nekā 1000 SMU, bet finālā Jūrmalā piedalās 10 pamatskolu un 20 vidusskolu SMU.

Lepojamies, ka mūsu liceja 11.b klases skolēnu mācību uzņēmums  ir  izcīnījis iespēju piedalīties valsts finālā!

11.maijā aicinām visus interesentus apskatīt un novērtēt Skolēnu mācību uzņēmumu finālistu izstrādājumus un stendus. Papildus informācija par pasākumu būs pieejama Junior Achievement Latvija mājaslapā. 

Skolotāja Diāna Berga.

 

Tikšanās ar politiķi Mārtiņu Bondaru

12.aprīlī 10.-11. klašu skolēniem karjeras izglītības nodarbību vadīja politiķis Mārtiņš Bondars, rosinot domāt par kompetencēm, kuras nepieciešamas mūsdienu cilvēkam, lai veiksmīgi izglītotos un izvēlētos profesiju.

Pamatā saruna bija par diviem  būtiskiem jautājumiem – pirmkārt, kāpēc ir svarīgi mācīties, otrkārt, kādas prasmes ir nepieciešams apgūt.

Skolēni aktīvi piedalījās sarunā un izrādīja arī interesi pēc nodarbības beigām, individuāli uzdodot jautājumus Mārtiņam Bondaram.

 

Rīgas Franču liceja Skolēnu mācību uzņēmumu panākumi Latvijas SMU pavasara gadatirgū „Cits Bazārs” TC „Domina” 10.martā.

Gadatirgū piedalījās četri skolēnu mācību uzņēmumi  no RFL, un visi liceja uzņēmumi tika žūrijas pamanīti un novērtēti. Rezultātā  iegūtas 2 prestižas balvas.

Sociālo mediju balvu  saņēma 10.b klases skolnieces – Kitija Koroševska, Linda Beka, Odeta Ozoliņa. Meitenes savā uzņēmumā „KLO Light” gatavo dekoratīvās lampas.

Labākā pārdošanas komanda -11.b klases skolēni – Linda Novika , Džeina Dombrava, Aleksis Emīls Emsiņš -, kas izveidojuši SMU „Peu” (ūdenī šķīstoša ziepju papīra ražošana).

SMU biznesa konsultante – ekonomikas un uzņēmējdarbības skolotāja Diāna Berga.

 

 

Linda Novika – „JA Latvija” Līderu programmas dalībniece

Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas Franču liceja skolēni aktīvi sūtīja pieteikumus Līderu programmai, un uz 1.kārtas atlasi tika uzaicinātas arī trīs skolnieces no RFL. Novembrī  notika intervijas ar mentoriem un žūriju, bet janvāra sākumā tika paziņots, ka šogad programmas finālā starp 13 labākajiem jaunajiem līderiem no Latvijas vidusskolām ir arī Rīgas Franču liceja 11.b klases skolniece Linda Novika.

Sadarbībā ar Līderu programmas mentoriem, Latvijā pazīstamiem uzņēmējiem un augsta līmeņa vadītājiem, Rīgas Koučinga skolas treneriem jaunieši programmas ietvaros īsteno savu projekta ideju, kas dod kādu labumu sabiedrībai. Viena mācību gada laikā programmas dalībnieki piedalās meistarklasēs, kurās apgūst projektu vadību, saviesīgu sarunu mākslu, mediju treniņu, uzņēmējdarbības veidošanas pamatus un diskutē ar Latvijā veiksmīgām personībām, smeļoties jaunu, vēl nebijušu pieredzi.

Lai Linda izmanto programmas piedāvātās iespējas un septembrī saņem diplomu par JAL Līderu programmas beigšanu!

Ekonomikas un uzņēmējdarbības skolotāja Diāna Berga.

 

Esam novērtēti kā viena no TOP -10 aktīvākajām un sasniegumiem bagātākajām skolām Latvijā “Junior Achievement Latvija” programmās 2017.gadā!

Jau otro mācību gadu Rīgas Franču licejs ir Junior Achievement Latvija  dalībskola, un mēs esam aktīvi iesaistījušies vairākās JAL piedāvātajās aktivitātēs: “Līderu programmā “, “Ēnu dienās”, Biznesa spēlē ”TITAN”.

10.b klasē tika nodibināti pieci skolēnu mācību uzņēmumi, īpaši izceļot  SMU “AP Cahon Drumms”, kas sasniedza Latvijas SMU finālu un  piedalījās “Jauno uzņēmēju dienās -2017” Ventspilī.  Izmantojām arī  apmācību un semināru iespējas gan skolēniem, gan skolotājiem.

Latvijā 2016./2017.m.g. JAL programmās bija iesaistījušās vairāk nekā 180 skolas no visas Latvijas, un mūsu licejs ir 8. vietā.

Uzņēmuma AP Cajon Drums dalība Startup Passion -Kick off training programmā Somijā

30.martā Rīgas Franču liceja 10. klašu skolēni, kas darbojas skolas mācību uzņēmumā AP Cajon Drums (direktore- Annamarija Pumpura, Emīls Ukass, Krists Kristiāns Ratseps, Roberts Milnis un Edvards Kalniņš) Ogres biznesa inkubatorā konkursa “Izrāviens” ietvaros, starp 10 labākajiem uzņēmumiem no Latvijas ieguva ceļazīmi doties uz Startup Passion – Kick off training 4 dienu apmācībām Somijā (4.-7. aprīlī).

Programmas ietvaros tika gatavotas uzņēmuma prezentēšanas runas, apgūta dizaina domāšana, biznesa modelēšana, biznesa plāna veidošana, klientu- patērētāju noteikšana, analizēšana, prakse-  prezentēšana, klientu uzrunāšana.

Blakus katras dienas semināriem un lekcijām tika iepazīti daudzi jauni uzņēmēji, konsultanti. Sastapām interesentus, radošas personības un citu kultūru pārstāvjus. Tika uzlabotas mūsu angļu valodas zināšanas, apskatīta Somijas daba un kultūra. Protams, arī Rīgas Franču liceja vārds tika nests godam, un uzņēmums AP Cajon Drums iekļuva starp labākajiem projektiem, lai piedalītos arī nākamajās Startup Passion programmas ietvaros piedāvātajās meistarklasēs, semināros, nometnē un pēc tam arī finālā.  AP Cajon Drums dosies arī uz konkursa “Izrāviens” finālu tepat Latvijā.

Paldies visiem palīgiem par atbalstu!

AP Cajon Drums direktore Annamarija Pumpura

 

10.martā norisinājās Rīgas Skolēnu mācību uzņēmumu pavasara gadatirgus, ko organizēja biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija. Jaunos uzņēmumus vērtēja pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko pārstāvju komanda.

Starp 115 labākajiem skolēnu mācību uzņēmumiem no Rīgas skolām gadatirgū piedalījās arī RFL komanda AP Cajon Drums  ar koka mūzikas instrumentiem – kahoniem. Uzņēmumu veido pieci Rīgas Franču liceja skolēni:  uzņēmuma direktore, dibinātāja Annamarija Pumpura, Krists Kristiāns Ratseps, Emīls Ukass, Edvards Kalniņš un Roberts Milnis. No neliela skolas mācību uzņēmuma tas pašu spēkiem jau ir ievirzījies konkurējošu uzņēmumu tirgū.

Mūsu komanda saņēma balvas nominācijās „Komerciālākais produkts” un „Labākā pārdošanas komanda”, kā arī Pētera Šmidres īpašo mediju specbalvu.  Nominācijā „Sociālo mediju komunikācijas balva”  uzņēmumu sniegumu vērtēja Draugiem Group satura mārketinga komanda. Arī pagājušajā gadatirgū uzņēmums saņēma simpātiju balvu no Rīgas Banku augstskolas.

Vairāk informācijas un attēli par gadatirgu un uzņēmumu atrodami Facebook lapā- AP Cajon Drums, kā arī Instagram kontā  ap_cajon_drums.

Annamarija Pumpura 10.b

 

Karjeras nedēļas pasākumi 2016./2017. māc. g.

12.oktobrī  RFL viesosies “Karjeras busiņš” ar mērķi pievērst uzmanību tam, ka „Karjeras nedēļa 2015” ir sākusies, un meklēt informāciju, iepazīt profesijas, apmeklēt pasākumus.

13.oktobrīplkst. 14.00 – 15.30 jauniešu centrā „Kaņieris” (Kaņiera ielā 15, 2. stāvā) 10.-12.kl.skolēni aicināti apmeklēt  Europass CV darbnīcu, kurā ne vien iepazīstinās ar Europass dokumentu priekšrocībām, bet arī mācīs tiešsaistē veidot šos dokumentus  (CV, Valodu pase, Motivācijas vēstule, Mobilitāte, Diploma pielikums). Jauniešiem vēlams paņemt līdzi savu datoru vai planšetdatoru. Uz nodarbību jāpiesakās: kitija.cipane@riga.lv

14. oktobrīplkst. 13.00 – 17.00 mūsu skolas 9.b klases komanda piedalīsies karjeras pēcpusdienā „Profesiju sīrups”. Pasākums notiks Rīgas Teikas vsk.

15.oktobrī plkst. 13.00 – 17.00  mūsu 4.c klases komanda piedalīsies karjeras pēcpusdienā „Profesiju sīrups” Rīgas 49.vsk.

15.oktobrī  plkst. 18.00 – 19.30 aicinām vecākus apmeklēt nodarbību „Atbalsta resursi mana bērna karjeras izvēlē” Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā (Kaņiera ielā 15, 105. telpā). Nodarbību vadīs  Diāna Šķēle, Mg.paed., NVA projekta „Jauniešu Garantijas” karjeras konsultante. Lai apmeklētu šo pasākumu, lūgums pieteikties: http://ejuz.lv/atbalstaresursikarjerai

16.oktobrīplkst. 14.00 – 17.00 Kaņepes kultūras centrā (Skolas ielā 15) Karjeras nedēļas noslēguma pasākums vidusskolēniem “Bliez vaļā!” Uz pasākumu aicināti 10.-12.klašu skolēni. Pasākuma kontaktpersona: JānisVītols janis.vitols@riga.lv

 

18.oktobrī  4.klašu komanda piedalījās pasākumā ,,Profesiju sīrups”.

Skolēni  parādīja savu mājas darbu – prezentāciju par izlozēto  profesiju ,,Informāciju tehnoloģiju speciālists”. Visu komandu dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar ekspertiem – profesionāļiem. Viņi uzdeva dažādus uzdevumus, iepazīstināja ar savu darbu, sniedza padomus profesijas izvēlē.

19.oktobrī Vidzemes priekšpilsētas skolu 9.klašu komandas tikās Teikas vidusskolā. Mūsu 9.b klases komanda sagatavoja prezentāciju un video par sportista profesiju. Video: https://prezi.com/fzk4da2-h-r9/profesija-sportists/ . Skolēniem arī bija iespēja satikties ar profesionāļiem, noklausīties viņu vērtējumus, veiksmes stāstus un novēlējumus, kā arī veikt neparastus un atraktīvus uzdevumus. Piemēram, jurists Gaidis Bērziņš uzdeva sagatavot atbildi uz jautājumu –  kā var noderēt juridiskās zināšanas sportista profesijā. Skolēni veiksmīgi tika galā ar uzdevumu.

Dažu ekspertu atziņas par karjeras izvēli

Jāspēj ātri pieņemt lēmumus. Prāta spējas mēdz būt izšķirošas.

Svarīga ir pieredze, sevis iekšēja sakārtotība. Bez veselības un izturības arī panākumu nav.

Reizē ar diplomu ideja nenokritīs no gaisa. Jācīnās. Jāturas!

Jānomierinās, jāklausa sava sirds. Liktenis piespēlē idejas. Jābūt labam cilvēkam.

Mīli to ko dari, un tad panākumi būs.

Ejiet, ja krītat, tad piecelieties un ejiet tālāk!

Jebkurš darbs, ko darāt no sirds, kaut kādā brīdī nesīs  augļus.

Klausiet savu sirdi! Ticiet sev!

Materiālu sagatavoja Ira Krēsliņa

21. septembrī 9. -12. klašu skolēni piedalījās pasākumā “Pieredzes stāsti”, kura ietvaros skolā viesojās RFL absolventi un dalījās savā pieredzē ar skolēnime par savām skolas gaitām, karjeras izvēli, sasniegumiem un izglītības nozīmi.