Arhīvs

Sveicam Latviešu valodas un literatūras valsts 47. olimpiādes laureātes!

2. pakāpe Emīlijai Annai Šakarei, 12.c

3. pakāpe Luīzei Šņorei, 11.a un Signei Liepiņai, 12.a

Atzinība Aleksandrai Gorbačenko, 11.a

Paldies skolotājai Inesei Lāčauniecei un Signei Ābolai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

1.pakāpe  

Frančeskai Binderei par darbu “Telpas un laika elementu nozīme tēlu atklāsmē Floriana Zellera triloģijas “Māte”, “Tēvs”, “Dēls” iestudējumos Latvijas teātros” (Humanitārās un mākslas zinātnes), darba vadītāja Signe Ābola

Kristīnei Krūmiņai par darbu “Dabas tēlu nozīme galvenā tēla atklāsmē Leona Brieža romānā “Vilcene un atraitnis”” (Humanitārās un mākslas zinātnes), darba vadītāja Signe Ābola

Aleksandram Kabakovam par darbu “Rūdolfa Akera devums latviešu bērnu literatūrā” (Humanitārās un mākslas zinātnes), darba vadītāja Signe Ābola, konsultante Ilze Stikāne

Elizabetei Marjutinai par darbu “Bērna tēls 20. gadsimta pēckara gados Baltijas valstu literatūrā” (Humanitārās un mākslas zinātnes), darba vadītāja Inese Lāčauniece

Tomam Henrijam Zeltiņam un Gustavam Viļumam par darbu “Glikozes līmeņa izmaiņas asinīs pēc dažādu makrovielu kombināciju uzņemšanas organismā” (Medicīnas un veselības zinātnes), darba vadītāja Elizabete Laiviņa

2. pakāpe

Undīnei Bruģei un Kristai Paeglei par darbu “PM(1) cieto vielu daļiņu skaita koncentrācija izvēlētajās vietā Rīgā un Lielvārdē” (Vides zinātne), darba vadītāja Maija Ruķere, konsultante Žanna Martinsone

Patrīcijai Dailai Rutkai par darbu “Citādības atspoguļojums R. Bugavičutes – Pēces romānā “Puika, kurš redzēja tumsā”, M. Hedona romānā “Savādais atgadījums ar suni naktī” un Valtera Sīļa iestudējumos Latvijas Nacionālajā teātrī” (Humanitārās un mākslas zinātnes), darba vadītāja Inese Lāčauniece

3. pakāpe

Kristīnei Budkevičai par darbu “Ģimenes stāsts 20. gadsimta otrās puses Latvijas vēstures kontekstā: Budkeviču ģimenes piemērs” (Humanitārās un mākslas zinātnes), darba vadītāja Aija Kļaviņa

Patrīcijai Helēnai Bērziņai par darbu “Vidusskolēnu mācību sasniegumu un pašcieņas līmeņa saistība Es – koncepcijas un atspoguļotā Es – teoriju ietvaros” (Sociālās zinātnes), darba vadītāja Evi Daga – Krūmiņa, konsultante Sandra Slūka, Ieva Stokenberga

Aleksim Štēbelim par darbu “Lidostas “Liepāja” lidlauka apkalpes transportlīdzekļu iegādes alternatīvas un ekspluatācijas ekonomiskā izdevīguma izvērtējums” (Sociālās zinātnes), darba vadītāja Diāna Berga, konsultants Agris Sprūde

Labklājības ministrijas speciālbalvu saņēma Aleksandra Sonja Miķelsone un Laura Plato par darbu “The Role of Women in Children’s Contemporary Literature” (Humanitāro un mākslas zinātņu joma), darba vadītāja Simona Semjonova.

Sveicam Franču valodas valsts 51. olimpiādes laureātus!

1.pakāpe – Karolinai Alisei Dekonekai, 12.b

2. pakāpe – Kristīnei Krūmiņai, 12.a

3. pakāpe – Unai Līnai Lauciņai, 9.a

Atzinība Justam Municam, 10.c

Paldies skolotājām Natālijai Servo un Intai Murānei par ieguldīto darbu!

Noslēgusies VEF Rīgas skolu superlīgas 12. sezona.

Īpašs prieks par Rīgas Franču liceja 10. – 12. klašu zēnu komandu, kura sacensībās izcīnīja 1. vietu, un 8. – 9. klašu zēnu komandu, kura izcīnīja 3. vietu.

“VEF Rīgas skolu superlīgas” Rīgas Franču liceja laureāti:

Nils Baumeisters, 10.a , Marko Toniņš, 10.b, Pēteris Pinnis, 10.c, Kārlis Daga Krūmiņš, 12.c, Toms Zeltiņš, 12.c , Reinis Araks, 9.a

Vērtīgāko dalībnieku balvas (MVP) saņēma – Nils Baumeisters,Pēteris Pinnis Marko Toniņš, Reinis Araks, Rets Veinbergs.

Paldies Rīgas Franču liceja skolotājiem, kuri ar savu dalību VEF Rīgas skolu superlīgas skolotāju izaicinājumā izvirzīja Vidzemes priekšpilsētu 1. vietā.

 Vērtīgāko dalībnieku balvas (MVP) skolotājiem saņēma – Linda Ērmane, Aiga Placēna un Ainārs Tomašs.

9.februārī vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Rīgas Franču licejs ļoti aktīvi iesaistījās šajā nozīmīgajā pasākumā.

Mūsu skolā 8.-12.februārim tika veltīta papildus uzmanība tematam “Drošība internetā”. 

Skolēni tika aicināti piedalīties drossinternets.lv veidotajā viktorīnā, kurā bija iespēja demonstrēt savas zināšanas un prasmes par drošību internetā.

3.-6. klases, Datorikas nodarbību ietvaros, gatavoja tematiskus darbus par godu šai dienai.

1.-6.klašu klases stundās tika izmantoti materiāli, filmas, darba lapas: https://drossinternets.lv/lv/info/aitu-dzive

“Aitu dzīve” materiālu kopa paredzēta 6-11 gadus veciem bērniem, darbojoties kopā ar vecākiem vai pedagogiem. “Aitu dzīve” stāsta par dzīvi kādā lauku sētā, kurā, tieši tāpat kā pie mums, strauji attīstās tehnoloģijas, kas ne vienmēr rada tikai pozitīvus efektus.

Skolēni uzsver, ka par drošību internetā ir jādomā ik dienu.

Iedvesmojošie skolēnu darbi

Pasakas par drošību internetā (4.kl.) – latviešu valoda, datorika.

Zīmējumu izlase “Kā izskatītos internets, ja mēs to redzētu?” (3.kl.) – vizuālā māksla, datorika.

Filmu plakāti “Drošība internetā” (6.kl.) – vizuālā māksla, datorika.

Animācijas “Uzvedība internetā” (3.-6.kl.) – programmēšana.

https://scratch.mit.edu/projects/482276347 Lote Actiņa 3.d
https://scratch.mit.edu/projects/482283106 Gustavs Ķīsis 3.b
https://scratch.mit.edu/projects/484015608 Alise Laudinska 6.b
https://scratch.mit.edu/projects/484016387 Patriks Bebris 6.b
https://scratch.mit.edu/projects/486802999 Gustavs Rozenbergs 6.c
https://scratch.mit.edu/projects/483440718 Marta Ločmele 4.c
https://scratch.mit.edu/projects/484012069 Luīze Smilga 6.c
https://scratch.mit.edu/projects/483442183 Emīls Gailītis 4.b
https://scratch.mit.edu/projects/482330339 Jasmīna Āriņa 4.d

Reklāma “Paroles” (5.kl.) – datorika.

Īsfilmas “Internets” (6.kl.) – datorika tika veidotas grupās un tiek demonstrētas 1.-6.klašu klases stundās.

PALDIES PAR IEGULDĪTO DARBU! PAR DROŠĀKU INTERNETU!

Rīgas pilsētas 38. ģeogrāfijas olimpiādē

2.vieta

Beatei Baugai, 11.b

Kristai Sandijai Zaķei, 11.b

3.vieta

Patrīcijai Dailai Rutkai, 12.c

Annai Madarai Lazovskai, 10.b

Paldies skolotājai Inesei Roziņai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Angļu valodas valsts 50. olimpiādes 3.posmā

Aleksandra Sonja Miķelsone ieguvusi 2. vietu.

Atzinība – Patrīcijai Dailai Rutkai

Paldies skolotājai Tatjanai Kundai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!