Arhīvs

Valsts svētku priekšvakarā liceja 11.un 12.klašu skolēni tikās ar Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri. Tikšanās tēma – “Kā Latvijas intereses tiek pārstāvētas Eiropas Parlamentā”.

Deputāte atzinīgi novērtēja skolēnu zināšanas un  interesi par politiku un Latvijas vietu Eiropas Savienībā. I. Vaidere izteica gandarījumu, ka liceja 11. A klase piedalās Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu programmā.

 

Pirmajā atklātajā matemātikas olimpiādē 370  trešo klašu skolēnu konkurencē

3. vietu ieguvusi Dominika Eglava,

bet Marta Mātere saņēmusi atzinību.

Paldies skolotājai Ilzei Matevičai par ieguldīto darbu!

 

Rīgas Franču liceja vidusskolēni jau otro gadu piedalās Eiropas Parlamenta programmā  ” Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola”. Pagājušajā mācību gadā liceja skolēniem un skolotājiem bija iespēja apmeklēt Eiropas institūcijas Briselē un piedalīties diskusijās.

Šajā mācību gadā “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” mērķis ir apzināt iemeslus, kāpēc Eiropas jaunieši visai maz piedalās Eiropas Parlamenta deputātu vēlēšanās.

Mūsu liceja 11.a klases skolēni piedalās šajā projektā un franču valodas stundu ietvaros izstrādāja anketu, lai apzinātu mūsu skolas audzēkņu informētību un zināšanas par jauniešu iespējām Eiropas Savienībā. Katrai skolai ir arī savs konsultants – Latvijas deputāts Eiropas Parlamentā. 11.a klases skolēnus konsultē deputāte Inese Vaidere.

Franču valodas skolotāja Liene Apīne-Birkmane

Konkursā “Gudrs, vēl gudrāks” uzvarējusi 7.c klases skolniece Līva Emīlija Kļaviņa, izcīnot iespēju piedalīties finālā.

Vēlam veiksmi!

Skolotāja Sanita Dragone saņēmusi balvu  „Zelta pildspalva”, ko Rīgas  dome pasniedz pedagogiem, lai izteiktu atzinību par radošu, inovatīvu un profesionālu pedagoģisko darbu, kā arī par ieguldījumu skolēnu izglītošanā un audzināšanā. Skolotāja Sanita Dragone – video

Savukārt Rīgas domes „Zelta stipendiju” piešķir skolēniem par izcilām zināšanām un augstiem sasniegumiem pilsētas, valsts un starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu konkursos.

Šogad „Zelta stipendiju” saņēma Rīgas Franču liceja absolvents Čiro Federiko Tipaldi.