LAT FRA ENG

Vārda svētki:

DSC_2340

Rīgas Franču licejā skolēnu teātra tradīcijai ir senas saknes, savā laikā skatuves mākslas noslēpumiem audzēkņus te tuvinājis Pēteris Pētersons, vairākus gadus teātri vadīja Ingmārs Čaklais, bet tagad jau ilgus gadus teātra režisore ir Velga Līce.

Viņas vadītais teātra ansamblis skolu teātru festivālā “Teātra svētki Rīgā- 2010” ar Andra Zeibota komēdiju “Ikviena diena” nopietnā konkurencē ieguva galveno balvu. Tagad kā lielu dārgumu teātra entuziasti glabā balta stikla kubu ar graciozu komedianta figūriņu centrā un apkārt iegravētu uzrakstu “Teātru svētki Rīgā- 2010”. Bet ar godalgoto izrādi “ Ikviena diena” ansamblis piedalījās Dobeles jauniešu teātra festivālā “Pitons”. Izrādi augstu novērtēja gan šī festivāla žūrija, gan arī Valmieras un festivāla “ Rīga spēlē teātri” žūrijas.
Nākamais nozīmīgais liceja teātra iestudējums bija Andra Zeibota darbs “Dieviņšovs jeb kā putni un zvēri Daugavu rakuši”, kuru augsti novērtēja Valmieras festivālā.

2014. gada 28.martā licejā notika Teātra diena,kurā tika parādītas trīs izrādes: “Rūķi mežā”, “Sveiks lai dzīvo” un “Ekspresis uz Dvīņu zvaigznāju”.
Starpbrīžos skanēja dziesmas no teātru izrādēm un bija iespēja fotografēties ar teātra mīmu un režisori.
Tāpat kā katru gadu liceja teātris piedalījās Vislatvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā ”… es iešu un iešu…” Valmierā.

2015. gada Teātra dienās skolā starpbrīžos uzstājās mīmi un sākumskolas koris dziedāja dziesmas no pazīstamām teātra izrādēm.Katra pulciņa grupa rādīja savu iestudējumu. Visjaunākie skolēni bija sagatavojuši izrādes “Karnevāls”( Dz. Rinkule-Zemzare) un “Zaļās vārnas stāsti”(Viks). Pieredzējušākie skolēni izspēlēja Ziemassvētku stāstu par meiteni un rotaļu lāci, bet vecākā grupa bija iestudējusi masku teātri “Pifa piedzīvojumi”. Šī izrāde guva žūrijas atzinību ikgadējā skolu teātru festivālā Valmierā.

2016. gada 22. un 23. aprīlī  Valmierā notika  IX Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls       “… un es iešu un iešu!” Šajā festivālā ar divām izrādēm piedalījās Rīgas Franču liceja teātris. Izrāde “ Taisnīgais gepards” tika īpaši izcelta par ironisku sabiedrības atspoguļojumu. Savukārt “Akāciju zeme” tika nodēvēta  par dabīgāko izrādi. Rīgas Franču Liceja teātris piedalījās gada labāko skolu teātru festivālā “TEATRONS”  28. un 29. maijā Valmierā un saņēma pateicību par ieguldīto darbu un veiksmīgu piedalīšanos Latvijas skolu teātru izrāžu parādē. Paldies teātra vadītājai Velgai Līcei!

DSC_0126

Mīmi – Anda Puzarele un Katrīna Vaganova

DSC_6620z

Pēc izrādes “Pifa piedzīvojumi” Valmierā