LAT FRA ENG

Vārda svētki:

Tautas deju kolektīvs “Auseklītis” – deju mīloši pasniedzēji un dejotāji, kuriem deja ir iespēja pacelties virs dzīves ikdienības, nokļūstot iztēles, pārvērtību un piedzīvojumu pasaulē.

"Auseklītis"

Rīgas Franču licejā kopš 1971.gada ar izciliem panākumiem Latvijā darbojas tautas deju kolektīvs “Auseklītis” (Rīta zvaigzne), kuru dibinājusi un līdz 1998. gadam vadījusi skolotāja Dagmāra Balode.

1994.gadā deju kolektīvā par pedagoģi sāka strādāt mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne (Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja, Deju nozares padomes locekle, VISC deju nozares mentore, mag.art.).

Kolektīvā ar dejotājiem strādā augsti kvalificēti pedagogi:

• asistents, repetitors Kaspars Brauns (DA “Daiļrade” solists);
• koncertmeistars Māris Lasmanis (pianists, komponists, Latvijas komponistu savienības biedrs, mag. paed.);
• baletmeistare Zane Teikmane (LNO bijusī baleta soliste).

Dejotprasme tiek pilnveidota visās vecuma grupās:
• 1.- 2. klašu grupā dejo bērni vecumā no 7 līdz 9 gadiem;
• 3. – 4. klašu grupā – bērni vecumā no 9 līdz 10 gadiem;
• 5. – 6. klašu grupā – bērni vecumā no 10 līdz 12 gadiem;
• 7. – 9. klašu grupā – bērni vecumā no 12 līdz 14 gadiem;
• vidusskolas grupā – jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem.

Nodarbības notiek 2 reizes nedēļā, taču ar to darbs neaprobežojas, jo kolektīvs praktizē arī darbu brīvlaikos un notiek arī aktīva koncertdarbība, tāpēc kolektīvs nav saucams par skolas deju pulciņu, bet gan par liceja tautas deju kolektīvu “Auseklītis”.

Deju kolektīvs “Auseklītis” guvis atzinību ne tikai Latvijā, izcīnot tiesības piedalīties visos Latvijas Skolēnu dziesmu un deju svētkos kopš 1972. gada, bet arī ārpus tās. Kolektīvs ir piedalījies starptautiskajos festivālos Francijā (Montinjakā, Kambo, Rennā, Seyne sur mer, Tulonā, Sidē), Venecuēlā, Krievijā (Balakovā), Rumānijā, Turcijā.
Jubilejas koncerti ik pēc pieciem gadiem pulcē visu paaudžu bijušos un pašreizējos dejotājus, lai ar vērienīgiem koncertiem iepriecinātu skatītājus un lai mums būtu iespēja atkal visiem satikties. Šie koncerti tiek gatavoti ar
īpašu mīlestību un pārdomātām programmām. Kolektīvs lepojas, ka notiek sadarbība ar Latvijā pazīstamiem horeogrāfiem, kuri uztic mazajām Rīta zvaigznītēm savus jaundarbus un horeogrāfiskos uzvedumus.

“Auseklītis” savu 35 gadu jubileju svinēja ar J. Purviņa horeogrāfisko uzvedumu “12 brāļi” (2006). Deju kolektīvs svinēja savu 41.dzimšanas dienu, sagatavojot divas programmas – Latviešu deju programmu un speciāli jubilejai veidotu horeogrāfa A. Daņiļēviča dejas izrādi „Parīzes zēns”, ar kuru vēlāk priecēja skatītājus visā Latvijā un arī Tallinā (2012).
“Auseklīša” dejotājiem bija laime un gods piedalīties arī abos vērienīgajos režisora Uģa Brikmaņa un horeogrāfa Agra Daņiļēviča dejas izrādes „No zobena saule lēca” iestudējumos (2011; 2013).

Mēs priecājamies par skaistajām iespējām piedalīties skolas, Rīgas un Latvijas deju pasākumos. Pašreizējās mākslinieciskās vadītājas Ivetas Pētersones-Lazdānes 20 gadu darbības laikā “Auseklītī” ir darbojušies ap 700 bērnu un jauniešu. Kolektīva absolventi deju ir iemīlējuši tik ļoti, ka tā ir kļuvusi par viņu dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

2015. gadā, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, visas deju kolektīva grupas piedalījās skatēs, kur guva izcilus panākumus – visi kolektīvi ieguva laureātu diplomus. Žūrija piešķīra ļoti augstus punktus, 5.- 9. klašu kolektīvs pat saņēma maksimālos 50 punktus.

Deju kolektīva “Auseklītis” vadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne

DSC_0104

 

2018./2019.m.g.

15. martā  TDK “Auseklītis” divas vecākās grupas devās uz Madonu, lai piedalītos izglītības un kultūras iestāžu 7. – 9. klašu deju kolektīvu
sadraudzības pasākumā “Spēlēju un dancoju”.
Kopumā pasākumā piedalījās 13 deju kolektīvi no dažādām Latvijas pilsētām.
Dienas pirmajā pusē pasākuma organizatori bija sarūpējuši aizraujošas un sportiskas aktivitātes, kur lietā bija jāliek gan fiziskais spēks, gan atjautība, gan pirkstu veiklība.
Vakarā pasākuma dalībnieki ar savu sniegumu priecēja skatītājus deju koncertā “Danču druva” Madonas kultūras namā.