LAT FRA ENG

Vārda svētki:

DSC04581

Rīgas Franču liceja meiteņu koris ir īpašs ar to, ka tajā dzied visas 3. – 4. klašu meitenes. Katru gadu sastāvs kļūst arvien kuplāks, un 2014. gadā korī ir astoņdesmit aktīvas, radošas dziedātājas. Korim ir tradīcija koncertēt skolas pasākumos: Latvijas Republikas dzimšanas dienā, Ziemassvētkos, vecākiem veltītajos koncertos, kā arī Pēdējā zvana dienā un dažādos sadraudzības koncertos. Regulāri koris piedalās labdarības koncertos. Meitenes piedalījušās bērnu un jauniešu mūzikas svētkos „Tauriņu balsis”. Koru skatēs 3.- 4 klašu meiteņu koris pastāvīgi iegūst pirmās pakāpes diplomus.
Kora repertuārā pārsvarā ir latviešu tautasdziesmas un oriģinālskaņdarbi. Protams, sava vieta ir arī franču mūzikai. Līdz 2016. gadam kora diriģents bija skolotājs Jānis Veļičko.

2016. gadā Rīgas Franču liceja 3.- 4. klašu meiteņu koris ir ieguvis II vietu Latvijas 2.- 4. klašu koru konkursā “Tauriņu balsis 2016”   Rīgas skolu grupā.

2018./2019.m.g.

Piedalīšanās kora lielkoncertā “Rīgas gailis”

7. maijā Rīgas Doma baznīcā sesto reizi izskanēja kora mūzikas lielkoncerts “RĪGAS GAILIS”.

Šogad koncertā skanīgi dziedāja Rīgas izglītības iestāžu 1.- 4. klašu kori, tostarp arī Rīgas Franču liceja 3. – 4. klašu meiteņu koris.

Koncertā kopumā piedalījās 1300 dziedātāji no 32 Rīgas skolām.

Pēc koncerta dziedātājas un viņu vecāki atzina, ka ir liels gandarījums par meiteņu ieguldīto darbu, gatavojoties un piedaloties šajā lielkoncertā.

Paldies kora diriģentei Dacei Melverei!

09.05.2019.

3.-4.klašu kora sasniegumi skatē

Rīgas Franču liceja 3. – 4. klašu meiteņu koris šajā mācību gadā gatavojas Latvijas 100gades veltītam lielkoncertam “Rīgas gailis 2019”, kas notiks 7. maijā Rīgas Domā.

Piektdien, 12. aprīlī, Juglas sākumskolā notika Rīgas Vidzemes priekšpilsētas koru skate, kurā žūrija vērtēja sākumskolas koru repertuāra apguvi lielkoncertam “Rīgas gailis 2019”. Mūsu skolas 3. – 4. klašu meiteņu koris skatē ieguva I pakāpes diplomu, konkursā izpildot obligātās dziesmas I.Arne, V.Toma “Labu domāt” un R. M. Gray “Laudate Dominum” un brīvas izvēles dziesmu Austriņas “Ora pro nobis”.

Pēc konkursa noslēguma žūrija labākos kolektīvus un individuālos priekšnesumus izvirzīs lielkoncertam “Rīgas gailis 2019”.

17.04.2019.